ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

حمله خرس یک مصدوم برجا گذاشت

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

بعد از ظهر شنبه مورخ ۹۸/۲/۷ شخصی چهل ساله، بنام علی بهادری و یکی از دوستانش جهت تفریح و پیدا کردن عسل عازم منطقه کوهستانی گل گل از توابع بخش جغین شهرستان رودان شده بودند ، که غافلگیرانه به یک قلاده خرس برخورد میکنند، با توجه به اینکه فاصله بین آنها و خرس بسیار کم بوده « حدود پنج متر » از آنجایی که احتمال میرود ، خرس توله هم داشته است به آقای علی بهادری حمله کرده و از ناحیه سر به وی آسیب میرساند ،که البته دوستش با سر و صدا و پرتاب سنگ باعث میشود خرس مصدوم را رها کند و بگریزد ، علی بهادری توسط دوستش به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار میگیرد ،

ناظر دهقانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودان در این خصوص بیان کرد : به محض اینکه از این قضییه مطلع شدیم محیط بانان جهت مشخص شدن صحت این موضوع به محل مربوطه اعزام شدند، ضمنا با توجه به اینکه آقای علی بهادری به دلیل ضربه ای که توسط خرس به سرش وارد شده بود در بیمارستان امام علی شهر رودان بستری بودند که جهت مطلع شدن از حال ایشان و دلجویی به اتفاق همکاران در بیمارستان حضور یافته و از نزدیک مصدوم را ملاقات کردیم که بحمدالله وضعیت جسمی و روحی شان خوب بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودان ادامه داد : با توجه به این اتفاق مهم به محیط بان تأکید شده است که تا چندروزی بر منطقه و کوه گل گل جغین نظارت کافی داشته باشند.

مصطفی اخلاقی ، عضو علی البدل شورای اسلامی بجگوئیه نیز در خصوص بیان کرد : علی بهادری و همراهش زمانی که به ارتفاعات می رسند از یکدیگر جدا میشوند ، علی بهادری که از مقابل غازی می‌گذشته با حمله یک قلاده خرسی مواجه میشود که توله هایی را نیز با خود داشته است ، همراه وی نیز با شنیدن صدای بهادری به سرعت به سمت وی میرود و او را از دست خرس نجات میدهد .

مصطفی اخلاقی افزود : متاسفانه علی بهادری از ناحیه سر و صورت به شدت آسیب دیده است که در بیمارستان علی بن ابی طالب شهرستان رودان بستری و تحت درمان می باشد .

عضو علی البدل شورای اسلامی روستای بجگوئیه عنوان کرد: این فرد از ناحیه سر و صورت به شدت زخمی شده و از دیروز تا کنون در بیمارستان علی بن ابیالب(ع) شهرستان رودان بستری است.
کوه های جغین یکی از زیستگاه‌های خرس سیاه آسیایی در ایران محسوب می شود اما متاسفانه علی رغم حضور این خرس در این کوه ها، هنوز این منطقه جز مناطق حفاظت شده محیط زیست تعیین نشده است و احتمال می رود که به خاطر همین موضوع، افرادی در جهت از پای درآوردن خرس و توله هایش اقدام کنند.
حدود ۱۰ سال پیش نیز خرس به چوپانی در همین منطقه حمله ور شد که او موفق به فرار شده بود اما با به کار گذاشتن تله، خرس را از بین بردند.
گفتنی است؛ بخش جغین با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودان قرار دارد و شغل اکثر اهالی آن کشاورزی، باغداری و دامداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *