س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

حوزه پدافند غیر عامل نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

دکتر ناجی در شورای پدافند غیر عامل استان؛

حوزه پدافند غیر عامل نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است/حفظ و ارتقای سطح اعتماد عمومی و امید در جامعه از مهمترین عناصر پدافند غیر عامل است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه حوزه پدافند غیر عامل نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است، گفت: عدم آگاهی کامل مردم از ماهیت اصلی پدافند غیر عامل را می توان یکی از مشکلات این حوزه دانست که باید آن را رفع کرد.

دکتر سعید ناجی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان، افزود: حفظ و ارتقای سطح اعتماد عمومی و امید در جامعه از مهمترین عناصر پدافند غیر عامل است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برای موفقیت در هر برنامه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره نیاز به مشارکت مردم وجود دارد و نمی توان نقش حضور مردم را نادیده گرفت و این امر تنها مختص به کشور ما نیست و تمام کشورها نیازمند همراهی مردم خود هستند.

ناجی تاکید کرد: مشارکت مردم تنها به اداره داخلی کشور خلاصه نمی شود، بلکه در حوزه نظامی نیز این حضور می تواند حماسه ساز باشد که نمونه های آن در تاریخ کم نیست، هشت سال دفاع مقدس نمونه بارز مشارکت و نقش مردم در صحنه های حساس کشور است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: تاریخ نشان داده که مردم توانسته اند با کمترین تجهیزات بسیاری از اتفاقات مهم را رقم زنند و باید از این ظرفیت خوب در راستای پدافند غیر عامل و دفاع از این مرز و بوم استفاده کرد.

ناجی تاکید کرد: مردم قوی ترین صلاح پدافند غیر عامل در برابر دشمن است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید فرهنگ سازی مناسبی در حوزه پدافند غیر عامل انجام گیرد و مردم را برای مشارکت در این حوزه ترغیب کرد، مطمئن باشید زمانی که مردم به درستی از ماهیت پدافند غیر عامل آگاه شوند مشارکت خواهند داشت.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس