خدمات پستی راهکاری برای اشتغال زایی و شکوفایی اقتصاد جوامع روستایی

به گزارش صدای گامبرون، “غلامرضا طیبی” مسئول روابط عمومی اداره کل پست استان هرمزگان در بازدید از بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی گفت: شرکت ملی پست در کنار سایر خدماتی که به مردم ارائه می نماید، دسترسی به خدمات فراگیر شبکه پستی را حق همه اقشار جامعه می داند و یکی از اهداف خود […]

به گزارش صدای گامبرون، “غلامرضا طیبی” مسئول روابط عمومی اداره کل پست استان هرمزگان در بازدید از بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی گفت: شرکت ملی پست در کنار سایر خدماتی که به مردم ارائه می نماید، دسترسی به خدمات فراگیر شبکه پستی را حق همه اقشار جامعه می داند و یکی از اهداف خود را در راستای کمک به اشتغالزایی در جوامع روستایی و کمتر توسعه یافته تعریف نموده است.

طیبی افزود: نزدیک به ۵۰ درصد از جمعیت کشور، روستا نشین هستند و امرار معاش این جمعیت بطور کامل به اقتصاد کشاورزی و صنایع دستی گره خورده است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشاورزی مدتی است تحت تأثیر متغیرهای اقلیمی دچار آسیب شده است، افزود: بخش عمده‌ای از این معضل در مناطق روستایی شکل گرفته است.

مسئول روابط عمومی اداره کل پست استان با بیان اینکه در سالهای اخیر، توان مالی جامعه روستایی سیر نزولی داشته است، تصریح کرد: دولت تسهیلات مالی و حمایتی در در اختیار روستا‌نشینان تلاشگر قرار می دهد تا بتوانند در مجموعه فعالیت‌های کشاورزی، شیلات و دامپروری متناسب با اقلیم مناطق مختلف استانهای کشور، شکوفایی اقتصاد روستاها را به ویژه با فرآوری محصولات و شکل گیری زنجیره‏ های ارزش رقم زنند.

غلامرضا طیبی در ادامه ضمن اشاره به این موضوع که پس از دریافت تسهیلات، نیاز به راهکاری جامع و کامل برای بازاریابی و فروش تولیدات روستانشینان دارای کسب و کار ضرورت داشت، افزود: شرکت ملی پست با راه‌اندازی سامانه «روستابازار» و فراهم آوردن امکان فروش صنایع دستی و تولیدات کسب و کارهای خانگی توسط روستاییان در این بازار، به یاری ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته آمد.

مسئول روابط عمومی پست هرمزگان اظهار داشت: شرکت ملی پست سامانه روستا بازار به آدرس rustabazar.post.ir را جهت دسترسی آسان تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه ایجاد نموده است.

وی اضافه نمود: تولید‌ کنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و … می‌توانند با ثبت نام در این سامانه، غرفه‌ای در اختیار گرفته و به فروش تولیدات خود بپردازند.

طیبی تصریح کرد: همکاری با دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از جمله دهیاری‌ها و اتحادیه تعاونی‌های روستایی در این رابطه جهت اطلاع ‌رسانی به روستائیان و تولیدکنندگان کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی حائز اهمیت است.

وی افزود: شرکت ملی پست با تعهد قبول مرسولات روستاییان و ارسال به آدرس خریداران در سراسر کشور در کمترین زمان، زمینه پرداخت الکترونیکی آن را نیز فراهم آورده است.

مسئول روابط عمومی اداره کل پست استان هرمزگان در پایان افزود: این غرفه ها، در راستای کمک به محرومیت‌زدایی روستاییان در اکثر استانهای کشور فعال گردیده و از ابتدای این طرح تاکنون، بیشتر نقاط پستی مانند دفاتر نمایندگی های پستی خدمات روستایی یا دفاتر پستی دولتی در روستاها فعال شده اند.