ش. آذر ۸ام, ۱۳۹۹

“دانشنامه فرهنگ و تمدن استان هرمزگان” در کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری تصویب شد

نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی، با موضوع بررسی و تصویب طرح «دانشنامه فرهنگ و تمدن استان هرمزگان» با حضور دکتر ناجی معاونت سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از مدیران فرهنگی در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در این نشست اظهار داشت: استان هرمزگان بضاعت فرهنگی بالایی دارد، مردم هرمزگان به مسئولانشان اعتماد دارند که این یک نقطه قوت بسیار مهم است .
دکتر سعید ناجی در هفتمین کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده که با محوریت بررسی پروژه دانشنامه فرهنگ و تمدن هرمزگان برگزار شد، افزود: مسئولان باید از بستر فرهنگی که مردم استان ایجاد کرده اند نهایت استفاده را ببرند تا بتوانیم به اهداف عالیه جامعه اسلامی که معنویت و کمال انسان است دست یابیم .
وی با اشاره به سالگرد رحلت مرحوم علامه طباطبایی و تاثیرات عمیق ایشان در جهان به ویژه پیوند فلسفی عقل و دین گفت: ما باید شخصیت های برجسته را در حوزه های مختلف علمی مورد بررسی قرار دهیم و ویژگی هایی را که همسو با جامعه است برجسته کنیم .
ناجی با بیان اینکه تن آدمی متکی به جان است و اگر به آن رسیدگی نشود انسان شرافتش را از دست می دهد، خاطرنشان کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی به نحوی که انسان در مسیر تعالی قرار گیرد از وظایف مهم همه ی افراد موثر در حوزه ی فرهنگی است و اعتقاد من این است که تهیه ی طرح فرهنگی و نوشتن آن مهم ترین بخش است بنابراین ما نباید با فرض اینکه ممکن است طرح ما اعتبار اجرایی نداشته باشد آن را کنار بگذاریم.
وی با بیان اینکه، هرنگاهی که بهانه ای برای گشودن راهی جدید در تعقل باشد، ارزشمند است افزود: اصل وجود دانشنامه فرهنگ و تمدن برای این است که اگر کسی به استان هرمزگان مراجعه کند از این طریق بتواند به ویژگی های موجود در استان دست پیدا کند، بنابراین سازمان های مختلف استان علاوه بر پژوهش های روزانه ی خود، باید نگاه عمقی به نیازمندی های استان داشته و آن ها را شناسایی کنند.
گفتنی است در این نشست طرح ” دانشنامه فرهنگ و تمدن استان هرمزگان ” توسط انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری استان هرمزگان ارائه و مورد تصویب کارگروه قرار گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس