د. خرداد ۸ام, ۱۴۰۲

درخواست ارز دولتی برای مطبوعات هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر معصومه قاسمی مدیرعامل خانه مطبوعات استان هرمزگان، در جلسه نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان و اهالی رسانه بیان کرد : متاسفانه باید اعلام کنم
نقش رسانه های مکتوب رو به افول است ، وی گفت ؛ در استان هرمزگان
۱۴۲ رسانه مجوز دار داریم که از این تعداد ، ۹۶ رسانه مکتوب در استان وجود دارد باید اعلام کنم از این تعداد رسانه مکتوب ، چهل هفته نامه مجوز دار داریم که متاسفانه از این تعداد ۶ الی ۷ هفته نامه چاپ میشود ، چراکه مشکلات مالی مانع رشد و بقاء هفته نامه ها شده است .

قاسمی ادامه داد : گرانی کاغذ در استان هرمزگان و در بین رسانه های مکتوب بسیار پررنگ است چراکه به واسطه نبود چاپخانه در استان هرمزگان ، هزینه های رسانه های مکتوب را دو چندان کرده است .

مدیر عامل خانه مطبوعات استان هرمزگان افزود : اخیرا” شاهد پدیده ای جدید در اداره کل دادگستری هستیم که این اداره کل آگهی هایشان را در سایت خودشان منتشر میکند و به رسانه ها هیچ آگهی نمیدهند و همین ندادن آگهی ها ، اندک درآمد رسانه های مکتوب استان را نیز حذف کرده است ، لذا در خواست میشود در این موضوع اقدامات لازم صورت گیرد .

معصومه قاسمی ادامه داد : در استان هرمزگان سی و شش پایگاه خبری مجوز دار وجود دارد که البته خبرنگاران این پایگاه های خبری از نداشتن بیمه رنج میبرند و تامین اجتماعی این افراد را خبرنگار نمی دانند، لذا انتظار میرود موضوع بیمه خبرنگاران پایگاه های خبری با بررسی گردد .

ایشان ادامه داد : مشکل بعدی این است که ؛ رتبه بندی پایگاه های خبری انجام نشده و این مهم باعث شده است که پایگاه های خبری از یارانه سهمی نداشته باشند و این موضوع هم نیازمند بازنگری است .

مدیرعامل خانه مطبوعات استان هرمزگان تصریح کرد : اگر اعتقاد داشته باشیم مطبوعات رکن چهارم است و چنانچه دولت محترم ، به این مهم اعتقاد دارد ، درخواست داریم نگاه ویژه ای را به خبرنگاران و اهلی رسانه استان هرمزگان داشته باشد .

معصومه قاسمی در پایان بیان کرد : چنانچه راه کار قانونی وجود دارد ، با توجه به مرزی بودن استان هرمزگان اگر امکان داشته باشد مطبوعات استان از ارز دولتی استفاده کنند و کاغذ مورد نیازشان را خودشان وارد کنند ، وی همچنین از استاندار استان هرمزگان و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تشکر و قدردانی کرد .

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *