ی. آذر ۹ام, ۱۳۹۹

در دیدار معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نماینده ولی فقیه هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

در راستای منویات مقام معظم رهبری به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم که بتوانیم در راستای منویات مقام معظم رهبری که در دیدار با کارآفرینان و تعاون‌گران مطرح کردند را دنبال کنیم.

محمد کبیری افزود: در این راستا، شفافیت، شبکه
سازی زنجیره های تولیدی در بخش تعاون و جذب سرمایه های خرد مردم برای تشکیل تعاونی در راستای ایجاد اشتغال را دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: بمنظور توسعه شفافیت در بخش تعاون، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور راه اندازی شد که بر اساس یک نظام خودکنترلی اعضا، بر روی فعالیت‌های هیئت‌مدیره و مدیران عامل نظارت دارد و می‌تواند زمینه جذب سرمایه خرد مردمی را مجدداً در بخش تعاون ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی برای توسعه تعاونی ها در استان وجود دارد، گفت: حمایتهای خود را در این بخش افزایش خواهیم داد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندر عباس گفت: با توجه به ظرفیتهای استان در بخشهای مختلف، اقتصاد بومی استان با توسعه تعاونی ها رونق می گیرد.

حجت الاسلام محمد عبادی افزود: با توجه به پتانسیل های استان در بخش صنایع دستی و گردشگری و دریایی، تعاونی ها در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش تعاون جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور دارد، اظهارداشت: دولتمردان باید تلاش کنند فعالیتهای اقتصادی کشور را به سمت تعاونی و بخش خصوصی سوق دهند و تعاونی ها می توانند این خلاء را پر کرده و بخشی از دل نگرانی هایی که دولت در واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد را این بخش تسهیل کند .

امام جمعه بندرعباس به جایگاه شفاف سازی در تعاونی ها اشاره و اضافه کرد: باید اعتماد از دست رفته را به بخش تعاون برگرداند تا در آینده، تعاون همطراز با بخش خصوصی بتواند در اقتصاد ملی تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس