چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

دستگیری کلاهبردار نیم میلیاردی در بندرعباس

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری عامل کلاهبرداری به مبلغ ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در بندرعباس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرهنگ “علی اصغر افتخاری” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی دریافت پرونده ای مبنی بر تهدید و اخاذی از یک شهروند ساکن بندرعباس، تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا برای بررسی موضوع آغاز شد.

وی با بیان اینکه متهم در پیام‌رسان واتساپ برای شاکی مزاحمت ایجاد کرده بود، افزود: فردی به هویت آقای “م.م” به بهانه ازدواج با شاکی پرونده ارتباط برقرار کرده و به طرق مختلف از وی اخاذی کرده که در مجموع مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از شاکی کلاهبرداری شده بود.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: با بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد متهم آدرس‌های جعلی به شاکی معرفی کرده است که در ادامه با هماهنگی با مقام قضائی و انجام تحقیقات محلی متهم در مخفیگاه خود شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه در بررسی تجهیزات متهم تصاویر و فیلم‌های خصوصی شاکی استخراج شد، گفت: در بازجویی بعمل آمده متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد که با رو‌به‌رو شدن با ادله و مستندات جمع آوری شده لب به اعتراف گشود .

سرهنگ افتخاری عنوان کرد: در حین رسیدگی به پرونده مجددا یک فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری رایانه‌ای به این پلیس واصل، که با بررسی کارشناسی مشخص شد متهم فوق با سوء استفاده از اعتماد شخص مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز از وی کلاهبرداری کرده است.

این مسئول انتظامی ادامه داد: در بازجویی تکمیلی مشخص شد متهم برای کسب منابع مالی به دورغ و جلب اعتماد شکات مبالغی را در چندین مرحله از آنها دریافت کرده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *