پ. اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۹

دکتر همتی: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم

عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و ۷۰۰ هکتار با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح با تاکید بر اینکه باید به سمت استفاده بهینه و جلوگیری از هدررفت آب گام برداریم، عنوان کرد: طی جلسات متعددی که در وزارت نیرو داشتیم، توانستیم مسئولان این وزارتخانه را مجاب کنیم که برای تامین آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از منابع موجود در شرق استان و سد میناب استفاده نشود.

وی ادامه داد: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: برنامه جدید وزارت نیرو به شکلی است که آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها تامین شود و در این راستا علاوه بر آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس، از آب شیرین کن مشترک سه استان هرمزگان، کرمان و یزد نیز برای تامین آب این دو شهر استفاده می شود.

همتی بیان داشت: با این اقدام شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از آب شرق استان بی نیاز خواهند شد و آب سد میناب برای این شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آب، طرح های اصلاح شبکه های آبیاری، اصلاح باغات و آبیاری قطره ای به صورت مکمل یکدیگر اجرا خواهند شد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای اصلاح باغات میناب برنامه جدی داریم و طبق پیگیری هایی که صورت گرفته اعتبارات مناسبی از طریق وزارت جهاد کشاورزی و منابع استانی به این طرح اختصاص می یابد.

همتی گفت: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب از پروژه های مهم استان است که پیگیر اختصاص ردیف بودجه مستقل برای آن بوده ایم و این کار انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ طرح اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و ۷۰۰ هکتار با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و در مدت زمان ۱۸ ماه اجرایی خواهد شد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس