پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

دیدار استاندار هرمزگان با تعاونگران

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

تعاونی های هرمزگان به بخش صید و صیادی و کشاورزی ورود کنند
استاندار هرمزگان به ظرفیتهای بالای استان در بخش صید و صیادی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: تعاونی های استان در این زمینه ورود کنند.
همتی در دیدار تعاونگران افزود: زیر ساختهای لازم در این بخشها فراهم شده و انتظار می رود تعاونی ها با ورود به این بخشها، در تولید و اشتغال و رونق اقتصادی کمک کنند.
وی بیان داشت: تعاونی های موجود و جدید در تولید پرورش ماهی در قفس و میگو فعال شوند و همچنین با تشکیل تعاونی های مرتبط، زنجیره تولید این بخشها را تکمیل کنند که با این امر برای افراد جویای کار شغل ایجاد و ارزآوری می شود.
همتی اظهارداشت: در بخش کشاورزی برای ایجاد گلخانه ۵ هزار هکتار زمین هدفگذاری شده و در دریا نیز نقاطی با توانایی تولید ۱۵۰ هزارتن ماهی شناسایی شده که با فعالیت تعاونی ها در این بخشها، میزان اشتغالی بوجود می آید که در صنایع و پتروشیمی امکان آن وجود ندارد.
وی خواستار پشتیبانی از مشاغل خرد و کوچک در قالب تعاونی ها شد و همچنین بر ساماندهی تعاونی های مرزنشین و مسکن مهر تاکید کرد.
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به اهمیت تعاونی ها گفت: توزیع ثروت یکی از مزایای بر جسته تعاونی ها است و تعاونی ها باید با تجمیع سرمایه های خرد در تولید و اقتصاد نقش خود را نشان دهند.
وی اظهارداشت: اتاق تعاون و اداره کل در کنار هم در سازماندهی، آموزش و حل مشکلات تعاونی ها تلاش کنند.
همتی افزود: اتاق تعاون فعالیتهای خوبی در حوزه تعاون انجام داده و با برون سپاری بخشی از کارها به اتاق، انتظار میرود که اداره کل تعاون و کار استان نیز در تقویت اتاق تعاون که از بدنه اداره است، همفکری و همکاری نماید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز با اشاره به ظرفیتهای استان گفت: حضور تعاونی ها می تواند حلقه واسطه بین این مزایا با تولید و اشتغال باشد.
هادی ابراهیمی افزود: ما با توسعه تعاونی ها در زمینه های مختلف تلاش داریم سهم مردم را از درآمد افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: با این رویکرد در ذیل فعالیتهای کلان اقتصادی سعی داریم با توسعه تعاونی ها، زمینه ایجاد اشتغال و کاهش فقر را دنبال کنیم.
وی گفت: از ظرفیت اتاق تعاون برای توسعه استان استفاده می شود.
در این دیدار، مسائل و خواسته های تعاونی های بخشهای مختلف مطرح و استاندار دستور پیگیری آنها را داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *