دیدار با باقر عارفه جانباز شیمیایی دفاع مقدس استان هرمزگان

دیدار با باقر عارفه جانباز شیمیایی دفاع مقدس استان هرمزگان

به همت دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری ، با حضور رئیس و معاونت فرهنگی حوزه هنری هرمزگان ، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئول کارگروه دفاع مقدس حوزه هنری و جمعی از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس از جانباز شیمیایی “باقر عارفه ” دیدار به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، در ابتدای این نشست ، انوشیروان پیش‌دار رییس حوزه هنری استان ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی جانبازان شیمیایی کشور و تقدیر از رشادت و پایمردی جانبازان در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی گفت: خداوند منان را شاکریم که روحیه ایثار و از جان گذشتگی در بین جانبازان و رزمندگان این استان همچنان موج می‌زند و این روحیه والا و ارزشمند جز در سایه ایمان و اعتقاد به خداوند منان و ولایت فقیه ممکن نبوده و نخواهد بود.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان دیدار از جانبازان و رزمندگان را وظیفه همه مردم و مسئولین دانست و افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد انتشار و تولید آثاری فاخر در خصوص جانبازان و رزمندگان هرمزگان باشیم.
در ادامه اعظم پشت مشهدی مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان توضیحاتی را در خصوص فعالیتهای این دفتر در خصوص جمع آوری خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس ارائه نمود .
سردار حبیب الله میرزایی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز با بیان اینکه روحیه جانبازان و رزمندگان ستودنی است گفت: دیدار با جانبازان و رزمندگان نعمت بزرگی است و تنفس در فضایی که آنان زیسته‌اند مایه مباهات و افتخار است.
در این دیدار جانباز باقر عارفه که به دلیل عوارض ناشی از گاز خردل بینایی خود را از دست داده و در مرحله درمانی دیالیز قرار داشت با روحیه‌ای کم‌نظیر از آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه سخن گفت و به بازگویی خاطرات خود از دفاع مقدس پرداخت.
در پایان به رسم یادبود از این جانباز پر افتخار دفاع مقدس با اهدا لوح سپاس ، تقدیر به عمل آمد.