پ. اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۹

دیدار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با خانواده محیط بان شهید بهروز رخش بهار

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در سفر یک روزه خود به شهر ستان بندرعباس ابتدا ضمن حضور در منطقه حفاظت گنو از محل سانحه رانندگی و شهادت محیط بان بهروز رخش بهار بازدید کرد . که دراین میان جزئیات حادثه توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان ، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سرمحیط بانی گنو تشریح شد.

سپس محبت خانی با حضور درمنزل آن شهید بزرگوار با خانواده شهید محیط بان رخش بهار ( پدر ، فرزند و برادر) دیدار کرد . وی در ابتدای سخنان خود به اهمیت حفاظت از محیط زیست و شغل محیط بانی پرداخت . وی افزود : محیط بان شهید تلاش طاقت فرسای خود  هم آب شرب برای محیط بان منطقه حفاظت شده گنو و هم حیات وحش منطقه را تامین می کرد و بحق از هیچ کوششی فروگذار نبود. ماطبق دستور العمل فرمانده محترم کل قوا ، مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) دستور العملی را داریم که کلیه کارکنانی که در یگان حفاظت مشغول به فعالیت می باشد از جمله در دستگاههای دولتی در حین ماموریت جان خود را از دست دهند شهید محسوب می شوند.

اینجانب به نمایندگی از معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست دراینجا حاضر شده ام و عرض تسلیت ایشان را به خانواده محیط بان شهید اعلام می دارم .

وی ادامه داد:

در مردادماه پارسال که برای حضور در مراسم گرامیداشت روز محیط بان ودهه کرامت به استان هرمزگان وشهر ستان بندرعباس آمده بودم . یکی از محیط بانی که مورد تقدیر و از دست اینجانب لوح تقدیر محیط بان برتر استان را دریافت نمود  ، شهید بهروز رخش بهار بود که این مهم نشان از پشتکار ، همت و جدیت وی درکارخود بود و شایسته تر که با شهادت خود این دنیا را ترک کرد. تلخ ترین وداع ، وداع ناگهانی است زیرا هیچ کس خود را برای آن آماده نکرداه است و براستی شهید رخش بهار نه تنها همکاران خود ، نه تنها ۳۵۰۰محیط بان بلکه با توجه با رصدی که در فضای مجازی داشته ام  دومیلیون از علاقمندان به محیط زیست را متاثر و اندوهگین ساخت . که هیچ گاه بهروز عزیز را فراموش نخواهیم کرد .

محبت خانی اظهار داشت : حدود یکسال و شش ماه است که به عنوان مامور به خدمت در جامعه محیط زیست کشور علی الخصوص محیط بانی حضور دارم . آنچه که از این مجموعه برداشت نموده ام : محیط بانان هم جسورو هم شجاع و هم مظلوم هستند.

شجاع از آن لحاظ که یک یا دونفر محیط بان ، هشت یا نه نفر متخلف را دستگیر می نماید. تا با این مشقت ، حیات وحش و محیط زیست خود را حفظ نماید. مظلوم از آن لحاظ که که با وجود پوشیدن لباس نظامی و داشتن اسلحه خودکارو انجام شفیت های سخت در منطقه استحفاظی،  کمترین دریافتی و حقوق را دارا می باشند .

محیط بان بهروز رخش بهار ۱۴۰شهید جامعه محیط بانی است که تقدیم امنیت زیست محیطی کشور شده است . وی در سخنان پایانی خود خطاب به فرزند شهید رخش بهار گفت : شما امانت محیط بان ما وتنها فرزند شهید رخش بهار هستید امیداست با ادامه تحصیلات عالیه خود ادامه دهنده راه پدر خود باشید.

گفتنی است :

در سفر یکروز فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور به بندرعباس ، مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان ، معاون توسعه مدیریت و منابع ، معاون فنی ، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ، فرمانده یگان حفاظت سرمحیط بانی منطقه گنو به همراه ایشان در کلیه برنامه ها حضورداشتند.

“مجید منصوری علی آبادی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس