س. اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۹

ذوب‌آهن ۳-۱ الوصل؛ صدرنشینی که فکرش را نمی‌کردیم

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ورزش سه ، تیم ذوب آهن با کسب برتری مقابل الوصل امارات در ورزشگاه زعبیل دبی به دومین پیروزی متوالی خود در لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کرد حالا با هفت امتیاز در صدر جدول گروهش قرار دارد. آنها به واسطه این برد در آستانه صعود به مرحله حذفی قرار گرفتند و حالا چشم انتظار نتیجه دیدار الزورا و النصر خواهند بود.


دوشنبه تاریخ: ۱۹/۱/۹۸
ورزشگاه: زعبیل دوبی
داور: یاماتو یودی
کمک ها: هیروما ریو – نیشی هاشی ایسائو
داور چهارم: توجو مینرو
نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا:  کیم یونگ جو از کره جنوبی
ناظر داوری: عبدالوف فرخاد از ازبکستان


الوصل امارات:
حمید نجار، عبدالله صالح، عبدالله جاسم، علی العزیزی (دقیقه ۷۸- علی عبدالرحمن)، کایو، خلیل خمیس، خمیس اسماعیل (دقیقه ۷۰- حمید جاسم)، یوسف احمد (دقیقه ۵۵- حسن حسن)، سالم جمعه، هزاع الفارسی و علی صالح


ذوب‌آهن ایران:
محمدرشید مظاهری، هادی محمدی، محمد نژاد مهدی، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی فر،زبیر نیک نفس (دقیقه ۶۷- رضا حبیب زاده)، ارسلان مطهری، سیدمحمدرضا حسینی و کریستین اوساگونا

کارت زرد:

زبیر نیک نفس دقیقه ۴۳- ذوب‌آهن

دقیقه ۶۶: کارت زرد- خمیس اسماعیل ،  دقیقه ۷۴- خلیل ، دقیقه ۸۰- علی عبدالرحمن الوصل

شرح نیمه اول:

نماینده سبزپوش ایران بازی را هجومی آغاز کرد و می‌توانست در دقیقه دو توسط ارسلان مطهری به گل اول دست پیدا کند که ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۱۵ با حرکت زیبای کایو و اشتباه مدافع ذوب‌آهن گل اول الوصل در قعر دروازه مظاهری قرار گرفت. اما مهمان تنها یک دقیقه فرصت لازم داشت تا نتیجه را به تعادل بکشد. ملکی از سمت چپ سانتری را به دهانه دروازه انجام داد و ضربه سر استثنایی اوساگونا گل اول را برای ذوب‌آهن به دست آورد. در ادامه شاگردان منصوریان باز هم نبض بازی را در دست گرفتند و موقعیت‌های نصف و نیمه پدید آوردند. در نهایت نیز در دقیقه ۳۶ پرتاب اوتی از سمت چپ برای آن‌ها به دست آمد و مطهری از ضربه سر اوساگونا نهایت استفاده را برد و با شوتی زمینی از داخل محوطه جریمه گل دوم را وارد دروازه نجار کرد تا تیمش برنده به رختکن برود.

شرح نیمه دوم:

توپ و میدان در نیمه دوم به طور کامل در اختیار ذوب آهن قرار داشت و آنها با در دست داشتن نبض بازی سعی در ایجاد موقعیت و همچنین بیشتر کردن اختلاف خود با میزبان داشتند. چند موقعیت خطرناک از شوت از راه دور برای شاگردان منصوریان به دست آمد که همه آنها از کنار دروازه به بیرون رفت. سرانجام در دقیقه ۸۶ این مسابقه اوساگونا از گوشه محوطه جریمه پاسی را به بیرون ارسال کرد تا بوحمدان  با شوتی دقیق و زمینی تیر خلاص را بر الوصل شلیک کند و اینگونه برد شیرینی برای نماینده ایران به دست آید.

شرح گل ها:


الوصل ۱-۰ ذوب‌آهن: دقیقه ۱۵ (کایو)- علی صالح از سمت راست پاس روی زمینی را برای کایو فرستاد که کاپیتان الوصل با چرخش بسیار زیبایی توپ را به کنج دروازه مظاهری فرستاد.


الوصل ۱-۱ ذوب‌آهن: دقیقه ۱۶ (اوساگونا)- از سمت چپ حمید ملکی سانتر زیبایی را به محوطه جریمه ارسال کرد و این مهاجم نیجریه‌ای یک  دقیقه بعد از گل میزبان نتیجه را به تعادل کشید.

ذوب‌آهن ۲-۱ الوصل: دقیقه ۳۶ (ارسلان مطهری): حمید بوحمدان از سمت راست پرتاپ اوت بلندی را به محوطه جریمه انجام داد و اوساگونا با ضربه سر مطهری را صاحب موقعیت کرد که شوت این بازیکن با رفتن به قعر دروازه گل دوم را برای ذوب‌آهن به ارمغان آورد.

ذوب‌آهن ۳-۱ الوصل: دقیقه ۸۶ (حمید بوحمدان)- اوساگونا باز هم درخشید و از کنار محوطه جریمه پاسی را به پشت محوطه جریمه ارسال کرد و‌ شوت محکم و زمینی بوحمدان به گوشه دروازه الوصل رفت.

موقعیت خطرناک:


دقیقه ۲: میلاد فخرالدینی از سمت راست سانتری را بر روی دروازه انجام داد که ضربه سر خطرناک مطهری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: مطهری می‌توانست در شلوغی محوطه جریمه گل دوم را به ثمر برساند که شوت او را مدافع الوصل برگشت داد.

دقیقه ۶۲: ضربه ایستگاهی خمیس از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه ۶۸- شوت محکم بوحمدان از ضربه آزاد به دست آمده از کنار دروازه الوصل به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵: فخرالدینی از سمت چپ به محوطه جریمه رفت و شوتش از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۲- ذوبی‌ها طی یک کار تیمی و بسیار عالی در محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شدند که شوت حسینی با تکل مدافع الوصل به کرنر رفت.

دقیقه ۸۴- کریستین اوساگونا از پشت محوطه جریمه شوت محکمی را به سمت دروازه شلیک کرد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

بهترین بازیکن:

کریستین اوساگونا- این مهاجم اهل نیجریه یک تنه ذوب آهن را به برد شیرینی رساند.  او در نیمه اول توانست یک دقیقه بعد از گل الوصل با ضربه سر زیبا، نتیجه را به تعادل بکشد‌. سپس در دقیقه ۳۶ از اوت بلند حمید بوحمدان  استفاده  و با ضربه سری ارسلان مطهری را در موقعیت گلزنی قرار داده و با شوتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. در صحنه گل سوم ذوب آهن هم پاس زمینی را از پشت محوطه جریمه برای بوحمدان ارسال کرد تا گل سوم سبزپوشان به دست آید و اوساگونا با یک گل و دو پاس گل بهترین بازیکن زمین باشد.

حاشیه:


*حدود ۱۰۰ هوادار ایرانی از روی سکوها در این بازی به حمایت ذوب آهن می پردازند.

اتفاق ویژه: 

ذوب آهن با کسب دومین پیروزی پیاپی دومین برد نمایندگان ایران در این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را رقم زد و این‌گونه در صدر جدول گروه خود قرار گرفت.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس