پ. اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۹

رئال ۰-۳ بارسلونا؛ صعود به فینال در بهشت برنابئو

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ورزش سه ، دیدار رفت در استادیوم نوکمپ با تساوی ۱-۱ به پایان رسید و رئال مادرید و بارسلونا برگزار کننده دیدار تعیین کننده فینال کوپا دل ری در پایتخت اسپانیا خواهند بود.

آبی اناری ها هفت سال است در شکست دادن رقیب سفید پوش خود در این رقابت ناکام بوده اند و امشب می دانند که برای صعود به بازی فینال و افزایش شانس های ششمین قهرمانی متوالی در کوپا دل ری باید در برنابئو موفق به گلزنی شوند. لیونل مسی، بهترین گلزن تاریخ بازی های این دو تیم، هرگز در رقابت های کوپا دل ری موفق به باز کردن دروازه رئال مادرید نشده و امشب به دنبال شکستن این طلسم است.

دیدار برگشت رئال و بارسا از نیمه نهایی کوپا دل ری در برنابئو با شور و هیجان زیادی آغاز شد. بارسا که در نوکمپ نتوانسته بود به نتیجه ای بهتر از تساوی ۱-۱ دست یابد، با هدف کسب پیروزی و صعود به فینال به میدان امده بود و رئال هم با حمایت هوادارانش به چیزی جز پیروزی فکر نمی کرد. دیداری فینال گونه برای هر دو تیم.

رئال بازی را بهتر شروع کرد و دقیقه ۵ روی نفوذ وینیسیوس و سانتر عرضی او اولین خطر را ایجاد کرد اما پیکه با دخالت به موقع خود توپ را دور کرد. یک دقیقه بعد بارسا واکنش نشان داد و سوارز روی سانتر دمبله از چپ، سعی داشت سرجی روبرتو را در شش قدم صاحب توپ کند اما رگیلون توپ را راهی کرنر کرد.

شش دقیقه بعد سرنگونی وینیسیوس درون محوطه جریمه می توانست برای رئال یک پنالتی به همراه داشته باشد اما داور اعتقاد به آن نداشت. او پس از دخالت وی ای آر نیز روی تصمیم خود ماند.

رئال که برتری محسوسی بر بارسا داشت، دقیقه ۱۸ بازهم توسط وینیسیوس صاحب بخت گلزنی شد. او روی پاس بنزما توپ را گرفت، چرخید اما ضربه اش را از روی خط محوطه جریمه به آسمان زد.

۴ دقیقه بعد روی یک غافلگیری توپ درون شش قدم به وینیسیوس رسید اما ضربه آرام او را تراشتگن با یک دست دور کرد.

بهترین موقعیت بازی دقیقه ۳۶ نصیب رئال شد. کاسیمیرو با یک پاس عمقی وینیسیوس را روانه دروازه کرد. ضربه اول او به پای پیکه برخورد کرد و بار دیگر به خود او رسید. وینیسیوس این بار بنزما را روی نقطه پنالتی صاحب توپ کرد اما ضربه پای چپ کریم را تراشتگن با پا راهی کرنر کرد.

یک دقیقه بعد بازهم رئال بخت دیگری را به دست اورد. نفوذ عالی رگیلون و پاس عرضی او به درون محوطه جریمه را وینیسیوس تصاحب کرد اما بازهم شوت او خارج از چارچوب بود و به بالای دروازه رفت.

در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

رئال نیمه دوم را هم خوب شروع کرد اما بارسا بر خلاف جریان بازی دقیقه ۵۰ به گل رسید. نفوذ دمبله از چپ و پاس عرضی او را بی معطلی سوارز از روی خط محوطه جریمه به تور دروازه رئال رساند تا بارسا به هدف خود رسیده و تیم صعود کننده به فینال لقب بگیرد.

رئال پس از گل یکپارچه حمله شد و دقیقه ۶۳ تا آستانه زدن گل تساوی هم پیش رفت اما ضربه سر رگیلون روی سانتر زیبای وینیسیوس را تراشتگن با کف دست دور کرد.

دقیقه ۶۷ بازهم وینیسیوس بخت دیگری را به دست آورد. او همه بازیکنان پیش روی خودش را جا گذاشت و با یک سر توپ پیکه را هم محو کرد اما ضربه کات دار او پس از برخورد به لانگله راهی کرنر شد.

دو دقیقه بعد بارسا روی دومین ضدحمله خود به گل رسید. نفوذ دمبله از راست و پاس عرضی او را واران به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا بارسا تقریبا صعودش را قطعی کند.

بازهم بر خلاف روند بازی بارسا بود که به گل رسید. دو دقیقه بعد از گل به خودی واران، کاسیمیرو، سوارز را با خطا سرنگون کرد و داور بلافاصله اعلام پنالتی کرد. سوارز پشت توپ قرار گرفت و با ضربه چیپ دبل خود را کامل کرد و بارسا را به سومین گل رساند.

در دقایق باقیمانده نه بارسا انگیزه لازم را داشت و نه رئال دیگر امیدی برای جبران و در نهایت آبی اناری ها با برتری ۰-۳ در بازی برگشت و ۴-۱ در مجموع دو بازی راهی فینال کوپا دل ری شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس