س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه‌ آزاد: با شجاعت عذرخواهی می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون خبرگزاری ایلنا: محمد مهدی طهرانچی در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما درباره آخرین جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات بررسی‌های نهایی کمیته ویژه پیگیری گفت: ابتدا لازم می‌دانم خدمت بازماندگان حادثه و خانواده برزرگ دانشگاه آزاد تسلیت عرض کنم.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه حادثه ابعاد مختلفی داشت، گفت: حدود ۳ ساعت چهره به چهره با دانشجویان صحبت کردم و باید یادآوری کنم علاوه بر آن‌که عزادار ۱۰ نفر هستیم، حادثه ۲۵ مصدوم هم وجود دارد و دانشگاه با تمام توان در خدمت آنها بود و حال ۲ تن از دانشجویان بد است.

وی ادامه داد: حادثه به ما مهلت نداد و قرار بود مناقصه اتوبوس‎‌های جدید فردای حادثه انجام شود. ما باید پاسخگو باشیم و با شجاعت اعلام می‌کنیم عذر می‌خواهیم اما باید تلاش خود را مضاعف کنیم و به زودی اقدامات لازم انجام می‌شوند.

به کمک دادستانی برنامه‌ها پیش رفتند

طهرانچی درباره نتیجه تحقیقات کمیته ویژه پیگیری گفت: پاسخگویی خاصیت دانشگاه است و پس از حادثه سریع ابعاد دقیق و علل مورد بررسی قرار گرفتند و با هماهنگی میان دادستان و قوه‌قضائیه برنامه‌ها پیش رفتند.

رئیس دانشگاه آزاد بیان کرد: کسانی که در نظارت قصور داشتند، افراد متولی، پیمانکاران و آنهایی که قراردادهای مختلف را به امضا رساندند برای پاسخگویی به مردم و شفاف‌سازی احضار شدند و به‌دلیل آن‌که مطالبه جمعی بود سریع وارد عمل شدیم.

وی با بیان اینکه در مرحله اول برخورد لازم با مصببان انجام گرفت، اظهار کرد: پس از کمیته ویژه، کمیته‌های قانونی دیگر وارد عمل می‌شوند تا ابعاد حادثه را به‌صورت کامل بررسی کنند.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به ایمنی دانشگاه اظهار کرد: کوتاهی‌هایی که در ۳۰ سال گذشته در واحد علوم‌وتحقیقات انجام گرفته‌اند سبب بروز مشکلات متعددی شدند و البته قرارداد پیمانکاری برای بهبود اوضاع انجام گرفته؛ همچنین دستورالعمل‌های متعددی تدوین شدند تا فضای واحدهای دانشگاه آزاد ایمن شوند.

طهرانچی ادامه داد: دانشگاه علوم‌وتحقیقات موقعیت خاصی دارد اما قراردادهای متعدد برای بهبود فضای دانشگاه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل در حال تدوین هستند.

وی خطاب به دانشجویان گفت: به تک‌تک دانشجویان می‌گویم شما امانت‌های ما هستید و با تمام توان ایستاده‌ایم تا محیط امن برای درس خواندن داشته باشید. ما اجازه نخواهیم داد قصورهای گذشته ادامه پیدا کنند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *