ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان: واحدهای تولیدی بخش کشاورزی اشتغالزایی خوبی برای روستاییان ایجاد کرده است

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان باتاکید بر اینکه واحدهای کشاورزی یک زنجیره در تولید را تشکیل داده اند، گفت: واحدهای تولیدی بخش کشاورزی استان هرمزگان اشتغالزایی خوبی برای روستاییان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، علی باقرزاده همائی در حاشیه بهره برداری از گلخانه ۳ هکتاری تولید محصولات گلخانه ای در حاجی آباد با اشاره به اینکه اکثریت کشت در استان هرمزگان کشت سبزی و صیفی می باشد، اظهار کرد: برنامه این سازمان برای توسعه کشت های فضای بسته، تولید صیفی و سبزی به صورت کامل در محیط بسته بوده که طی برنامه۱۰ ساله سطحی معادل ۵ هزار هکتار از اراضی استان به گلخانه مبدل می شوند.

وی با بیان اینکه شهرستانها از کشت های گلخانه ای به خوبی استقبال کردند، افزود: این افزایش سطح درمحیط های گلخانه ای، تولید را نیز افزایش داده که نیاز به زیرساختهایی داشته و کارهای خوبی نیز انجام شده است.

عالی ترین مقام اجرایی وزارت جهادکشاورزی در استان هرمزگان ادامه داد: در سال زراعی جدید برنامه کشت گلخانه ای ۳۰۰ هکتار بوده که قاعدتا به آن خواهیم رسید، چنانچه یارانه های تسهیلاتی تامین شود۲۲۰ هزار هکتار عملیاتی شده و نزدیک به ۴۰ هزار هکتار نیز آماده دریافت تسهیلات از بانک می باشند.

باقرزاده با بیان اینکه گلخانه ها نقش بسیار مهمی در افزایش اشتغال استان خواهند داشت، افزود: گلخانه ها محصولات صادراتی تولید خواهند کرد که ارزآوری خوبی برای کشور خواهند داشت.

به گفته وی ، ایجاد گلخانه ها در استان یک پتانسیل خوب برای هرمزگان محسوب می شود.

این مسوول خاطرنشان ساخت: هزینه تولید محصولات کشاورزی در گلخانه های هرمزگان نسبت به سایر استانهای دیگر کمتر خواهد بود چراکه تولیدات این استان احتیاج کمتری به انرژ ی سوخت نسبت به استان های دیگر خواهد داشت.

باقرزاده درادامه با اشاره به اینکه کشاورزان هرمزگانی در مصرف آب پیشرو هستند، گفت: ۷۱ درصد از اراضی به سیستم های آبیاری تحت فشار مجهز بوده، راندمان آبیاری استان بیش از متوسط کشور می باشد.

به گفته وی، در دهه فجر سالجاری مجموعه سازمان جهادکشاورزی هرمزگان بالغ بر ۲۱۳ پروژه در قالب ۵۷ پروژه بااعتبار بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری داشته که تعدادی در ایام الله مبارک دهه فجر و مابقی در سفر ریاست جمهوری به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان با اشاره به اینکه این طرح های نقش بسزایی در اشتغال استان دارند، ابراز داشت: پیش بینی می شود بالغ بر ۲ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار شوند که نقش موثری در پوشش اشتغال جمعیت روستایی استان هرمزگان دارد.

باقرزاده باتاکید بر اینکه واحدهای کشاورزی یک زنجیره در تولید را تشکیل داده اند، تصریح کرد: یکی از مزایای جهادکشاورزی این است که واحدهای تولیدی در مناطق مختلف استان پراکنده است و اشتغالزایی خوبی را برای جمعیت روستایی فراهم کرده است.

گفتنی است؛ رییس سازمان جهادکشاورزی به همراه استاندار هرمزگان در حاشیه طرح توسعه ۳ هکتاری گلخانه تولید محصولات صادراتی شاه نظری در حاجی آباد از واحد سورتینک و سردخانه محصولات صادراتی وواحد دامداری این واحد تولیدی نیز بازدید کردند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس