چ. بهمن ۱ام, ۱۳۹۹

رئیس شورای آموزش و پرورش قشم خبر داد؛ پیشرفته ترین مدرسه هوشمند در قشم ساخته می شود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، حمید رضا مومنی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش این منطقه که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم و دیگز اعضای این شورا برگزار شد، افزود: پس از توافق با وزارت آموزش و پرورش آماده ایم مدرسه نمونه و هوشمند فرهنگ قشم را در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع در محدوده مجتمع گلدن سیتی شهر قشم بنا کنیم.
وی با اعلام اینکه ساخت هنرستان گردشگری در قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار دارد، اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای دانش آموزان این هنرستان در رشته های مختلف مرتبط با صنعت گردشگری از اهداف مهم این طرح است.
رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد قشم گفت: این منطقه در مسیر توسعه قرار دارد و ناچاریم همپای توسعه فعالیت های اقتصادی به حوزه فرهنگ توجه ویژه داشته باشیم و اطمینان داریم هزینه کردن در حوزه آموزش و پرورش، سرمایه ای برای موفقیت همه بخش ها می باشد.
وی با اشاره به چهار کتابخانه ای که روز گذشته در چهار روستای جزیره قشم افتتاح شد، افزود: کتاب جزء لاینفک زندگی مردم این منطقه است و همه روستاهای جزیره باید دارای کتابخانه باشند.
مومنی از سیاست مشارکت صنایع بزرگ قشم در حوزه آموزش و پرورش، بهداشت و ورزش هم به عنوان یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد قشم برای توسعه فضاهای آموزشی، بهداشتی و ورزشی در این جزیره نام برد.
وی استفاده از ظرفیت خیران برای کارهای فرهنگی را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که امامان جمعه و جماعات، ریش سفیدان و معتمدان، افراد خیر را برای مشارکت در حوزه های ارزشمند همچون آموزش و پرورش، بهداشت و ورزش تشویق کنند.
جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس