ش. مرداد ۹ام, ۱۴۰۰

رشد۶۱ درصدی صدور پروانه کسب برای واحدهای فاقد پروانه کسب در سال ۹۸

رئیس اداره اصناف و تشکلهای صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از صدور هزار و ۴۵۶ پروانه کسب برای واحدهای صنفی فاقد پروانه در استان خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون ،  یوسف ذاکری اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشکلات در نظام اقتصادی کشور به خصوص در حوزه اصناف حضور و فعالیت تعداد زیادی از واحدهای صنفی مربوط می شود که بدون دریافت مجوز لازم تحت عنوانپروانه کسبشناخته می شوند.

وی افزود: با تصمیم گیری و مصوبه کمیسیون نظارت بر اصناف و همکاری اتحادیه ها، واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در استان شناسایی و پروانه کسب برای این واحدها صادر شد.

ذاکری عنوان کرد : در سال ۹۸ دو هزار و ۸۷ واحد صنفی فاقد پروانه کسب در استان شناسایی، که هزار و ۴۵۶مورد آن منجر به صدور پروانه کسب گردیده است که رشد ۶۱درصدی را در صدور پروانه کسب شاهد هستیم.

وی بیشترین صدور پروانه کسب واحدهای صنفی را به ترتیب در رسته های خواربار و خرده فروشی پارچه در شهرستان های بندرعباس و میناب اعلام نمود.

یوسف ذاکری، فعالیت واحدهای صنفی فاقد پروانه را یکی از مهمترین مشکلات پیش روی مجموعه اصناف دانست و تاکید کرد: ساماندهی و رفع مشکلات قانونی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب استان ، همچنان از برنامه های اولویت دار این سازمان در سال جاری خواهد بود.

رئیس اداره اصناف و تشکلهای صنفی سازمان در پایان خاطر نشان کرد : کلیه کسبه و بازاریان باید به قانون احترام گذاشته و نسبت به دریافت پروانه کسب اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *