ی. مهر ۳ام, ۱۴۰۱

روادید اربعین برای ۲۵۰ هزار نفر صادر شده است

1 دقیقه خوانده شده

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون حدود ۴۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و برای ۲۵۰ هزار نفر روادید اربعین اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت گفت: دو هزار و ۵۰۰ دفتر خدمات زیارتی دائم و موقت در سراسر کشور حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به مشتاقان حضور در حرکت عظیم اربعین هستند و تا صبح امروز جمعه ۲۰ مهر ماه حدود ۴۰۰ هزار نفر در سامانه سماح (ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه) ثبت نام کرده اند.
وی اضافه کرد: تا کنون استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خوزستان و کرمان به ترتیب بالاترین آمار ثبت نام را داشته اند.
محمدی درباره مبلغی که ثبت نام کنندگان باید بپردازند، گفت: با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری بر اساس پیشنهاد بانک مرکزی، از روز گذشته هزینه ها کاهش یافت و عزیزان موقع ثبت نام برای خدمات روادید، بیمه و پزشکی فقط باید مبلغ ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان و البته بصورت الکترونیکی پرداخت کنند.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند.
مسافت پیاده ‌روی اربعین میان دو شهر نجف و کربلا حدود ۸۰ کیلومتر است و هزار۴۵۲ ستون در این مسیر وجود دارد که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.
برای پیاده‌روی کل مسیر زمانی در حدود ۲۰ تا ۲۵ ساعت لازم است و بهترین زمان برای شروع این پیاده روی۱۶صفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *