پ. آبان ۱ام, ۱۳۹۹

روحانی: ارتش ۴۰ سال در کنار ولایت و مردم است/ همه مردم کنار سپاه بودند و خواهند بود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون وبه نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور طی سخنانی در مراسم رژه بزرگ روز ارتش که در جوار حرم امام راحل در تهران در حال برگزاری است، با بیان اینکه ارتش نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و ۲۲ بهمن ۵۷ داشت، تصریح کرد: آن وقتی که دولت جائر زمان، فرودگاه‌های کشور را در اوائل بهمن ۵۷ به روی پرواز انقلاب و بازگشت امام بزرگوار به ایران بست این هوانیروز اصفهان بود که اعلام کرد ما با همه توان فرودگاه را باز نگه می‌داریم و از ورود پرواز انقلاب و بازگشت امام استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: این پرسنل فداکار نیروی هوایی ارتش بود که در روزهایی که امام بزرگوار به ایران بازگشته بودند و مردم آماده گرفتن آخرین سنگرهای دشمن بودند به صراحت به پشتوانه انقلاب و امام در کنار مردم ایستادگی و نقش ارزشمند خود را در پیروزی انقلاب ایفا کرد.

روحانی اضافه کرد: از همان آغاز پیروزی انقلاب همواره ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد توجه ویژه امام بزرگوار و راحل‌مان قرار داشت. البته قبل از پیروزی انقلاب هم در همان سال‌های ۴۲ و ۴۳ وقتی به سخنرانی‌های امام گوش کنید می‌بینید که امام برای عزت نیروهای مسلح این کشور احترام خاصی قائل است و یکی از اهداف انقلاب را عزت نیروهای انقلاب می‌داند.

رئیس‌جمهور گفت: پس از پیروزی انقلاب و بعد از مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران که در ۱۲ فروردین اعلام شد دومین مناسبتی که بعد از انقلاب به فرمان و دستور امام آن روز اعلام شد روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ بود. ۴۰ سال از آن روز می‌گذرد و در طول این ۴۰ سال همواره ارتش در کنار ولایت، در کنار مردم و برای پاسداری از تمامیت ارضی، استقلال کشور، نظام جمهوری اسلامی ایران فداکاری کرده است.

وی افزود: امروز هم می‌بینید که در بلیه سیل در بسیاری از استان‌های کشورمان آنجا که مردم نیاز به کمک دارند ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و همه نیروهای مسلح ما در کنار مردم با مردم مثل افراد عادی این جامعه بدون اینکه شأنیت مقام و منزلت خود را در نظر بگیرند برای امداد، نجات، اسکان و کمک به مردم و بازگشایی راه‌ها و همچنین برای عبور سیلاب‌ها از همه امکان و توان خود استفاده کردند.

روحانی خاطرنشان کرد:‌به نظرم بعد از ۳۰سال که از جنگ تحمیلی می‌گذرد و در آن روزها ارتش و سپاه و بسیج و سایر نیروهای مردمی در کنار یکدیگر از کشور، از ملت و از استقلال و عزت ما به خوبی دفاع کردند امروز هم روز ظهور و تبلور این هماهنگی و یکپارچگی بین نیروهای مسلح و مردم است. فکر نمی‌کنم در کشوری بتوانیم نمونه این وحدت و اتحاد و پیوند برادری بین نیروهای مسلح و مردم تا این حد را شاهد باشیم. نیروهای مسلح جزو ملتند، قدرت خود را از آن حمایت مردم می‌دانند و ملت استقلال و عزت خود را در کنار حضور نیروهای مسلح می‌بیند.

رئیس‌جمهوری اظهار داشت: من باید از طرف ملت بزرگ ایران در این ایام سختی که در هفته‌های گذشته پیش روی مردم بود و هنوز هم در هفته‌های آینده مردم مشکلاتی دارند از نیروهای مسلح به خاطر خدمات‌شان، ایثار و فداکاری‌شان در کمک به مردم نیازمند این کشور تشکر و سپاسگزاری کنم و جز این توقعی از نیروهای مسلح نبود. پیداست روزی که نیروهای مسلح نیاز به حمایت مردم دارند همه مردم و نخبگان کنار نیروهای مسلح هستند.

وی افزود: دلیل اعلام زشت دولت فریبکار آمریکا نسبت به تروریست خواندن نیروی فداکار سپاه پاسداران دیدید که همه مردم یکپارچه کنار سپاه بودند و کنار سپاه خواهند بود، به این دلیل که سپاه همواره کنار مردم بوده و برای همیشه کنار مردم خواهد بود

رئیس جمهور تصریح کرد: اینکه دشمنان ما فکر می‌کنند سپاه پاسداران صرفا بخشی از نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران است، اشتباه می‌کنند. سپاه در سراسر کشور در همه صحنه‌های ملی و خدماتی حضور دارد و مردم سپاه را از خود و از آن خود می‌داند. توهین به سپاه توهین به نیروهای مسلح و توهین به ملت بزرگ ایران است.

روحانی خاطرنشان کرد: در مقطع تاریخی حساسی که امروز قرار گرفته‌ایم، جایگاه نیروهای مسلح از هر زمان دیگر بارزتر است. امروز روزی است که قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا و صهیونیسم در این منطقه نمی‌خواهند ثبات، امنیت، یکپارچگی، برادری، حفاظت از منافع ملی وجود داشته باشد و به همین دلیل می‌بینید گاهی دخالت مستقیم نظامی در کشورهای منطقه دارند.

وی افزود: از ۱۸ سال پیش تا کنون جنایاتی که ارتش آمریکا در این منطقه صورت داد از افغانستان تا عراق و تا سوریه و لبنان و تا یمن و دیگر کشورها جز نکبت و بدبختی و ویرانی و آدم‌کشی چیزی دیگر را برای مردم این منطقه به ارمغان نیاورده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس