ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان: انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است

انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است/ایجاد شک و شبهه در روند برگزاری انتخابات بزرگترین آفت این عرصه است/ اعضای هئیت های اجرایی و نظارت بر انتخابات باید در مسیر عدالت و انصاف، مبتنی بر قانون گام بر دارند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری و رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه، انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است، گفت: از ویژگی های انقلاب اسلامی حضور و اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور بود که این امر تا کنون در انتخابات متجلی شده است.

دکتر سعید ناجی در همایش توجیهی، آموزشی هیئت های نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از خواسته های مهم مردم در کنار نگاه دینی و مکتبی حاکم در فرایند انقلاب، حضور اراده مردم در تعیین سرنوشت خود بود که این خواسته در برگزاری انتخابات متبلور شده است.

وی انتخابات را به عنوان نقطه ی امید و امیدواری مردم برای ایجاد تغییر در جامعه دانست و عنوان کرد: انتخابات از ویژگی های برجسته نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران است که در قانون اساسی به شکل ویژه به آن توجه شده است.

ناجی تاکید کرد: اگر انتخابات از نظام مردم سالار گرفته شود ماهیت آن تغییر خواهد کرد زیرا انتخابات عرصه مشارکت عمومی جامعه در تعیین سرنوشت خود است.

وی انتخابات را عرصه عدالت و انصاف دانست و گفت: همه دست اندرکاران و متولیان برگزاری انتخابات به ویژه اعضای هئیت های اجرایی و نظارت باید در مسیر عدالت و انصاف، مبتنی بر قانون گام بر دارند و تابع توصیه ها و سفارشات افراد خاص نباشند.

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان خاطر نشان کرد: ایجاد شک و شبهه در برگزاری انتخابات بزرگترین آفت است که می تواند اساس انتخابات را زیر سوال ببرد و با آن را چالش و مشکل مواجه کند.

وی بر ضرورت نیاز تعامل هر چه بیشتر هیئت های اجرایی و نظارت تاکید کرد و گفت: باید تعامل سازنده در میان برگزار کنندگان انتخابات با هیئت نظارت در چارچوب قانون و بدون دخالت در امور محوله ایجاد شود تا بتوانیم انتخاباتی سالم، با نشاط و پرشور در راستای تشکیل یک مجلس خوب را داشته باشیم

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس