چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

زیرساخت های مورد نیاز در بنادر جدید استان ایجاد شود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر ایرج حیدری در دوازدهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت فعال شدن بنادر جدید در مناطق مختلف استان، تصریح کرد: فعال شدن بنادر جدید در مناطق مختلف استان که مجوز آنها از وزارت کشور دریافت گردیده است، موجب تمرکز زدایی ، رونق اقتصادی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق می شود.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان به همراه گمرک با برنامه ریزی مناسب نسبت به فعال سازی بنادر رسمی جدید استان با همکاری سایر دستگاه های اجرایی متولی اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت فعال نمودن خط مسافربری با کشور قطر، عنوان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان فعال شدن خط مسافربری بندر شیو پارسیان به سمت کشور قطر را با جدیت دنبال کند.

حیدری خاطرنشان کرد: اتاق تعاون استان موضوع خواهر خواندگی بندر شیو پارسیان را با بندر الرویس کشور قطر را دنبال و در این زمینه گزارش اقدامات را منعکس نماید.

وی خاطرنشان کرد: توسعه میز های صادراتی با کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای همسایه از جمله مباحث دیگری از که باید از سوی اتاق تعاون با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با جدیت برای رونق شاخص های اقتصادی دنبال گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به تفویض اختیار مهم وزیر صنعت به استان در زمینه ثبت سفارش کالا، عنوان کرد: صادرکنندگان با تفویض اختیاری که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان در زمینه ثبت سفارش کالاها صورت پذیرفته است قطعا در این زمینه دیگر با مشکلی روبرو نخواهند شد.

وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از تفویض اختیاری که وزیر محترم صنعت در زمینه ثبت سفارش کالا ها به استان داده است برای توسعه صادرات غیر نفتی استان نهایت بهره را ببرد و زمینه ارز آوری برای کشور را فراهم نمایند و با استفاده از این ظرفیت نیاز های ارزی استان و کشور تامین گردد.

حیدری تصریح کرد: با اقداماتی که صورت پذیرفته همه شرایط برای صادرات غیر نفتی توسط صادرکنندگان با کمترین دغدغه در هرمزگان فراهم است و از این فرصت باید نهایت بهره را برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: جلسات کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان و مصوبات این جلسات با خروجی مناسبی همراه است که این امر نشان از همت و دغدغه مدیران استان برای تحقق امر توسعه صادرات غیر نفتی است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *