ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

ساخت لنج یک هزار و ۳۰۰ تُنی در منطقه آزاد قشم

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، محمد مهدی برنجی با اعلام این خبر اظهار داشت: این لنج باری توسط شرکت جهاز اقیانوس قشم به سفارش یک سرمایه گذار خارجی ساخته شده و به آب اندازی شده است.
وی ادامه داد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین به نام “رونق تولید” است، جوانان بومی جزیره موفق شدند در مدت زمانی کمتر از یک سال(۳۶۰ روز) این لنج را طراحی و تولید کنند.
به گفته برنجی، لنج باری مذکور که ارزآوری بیش از ۵۰۰ هزار درهم به همراه داشته، دارای دو موتور با قدرت مجموعا دو هزار و ۵۰۰  اسب بخار، ۵۵ متر طول، ۱۶ متر عرض و ۶ متر آبخور است.
مدیر صنعت معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در توضیح بیشتر عنوان کرد: وزن خالص این شناور که برای الحاق به ناوگان حمل و نقل دریایی در آب‌های اقیانوس هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ۱۵۰ تُن بوده و می تواند با سرعت۲۰ مایل دریایی(حدود ۳۷ کیلومتر بر ساعت) کالاهای باری را ترابری نماید.  
گفتنی است، شرکت جهاز اقیانوس قشم سازنده شناورهای سنتی و صادراتی بسیاری است که توانسته برای ۳۲۰ نیروی بومی در جزیره به طور مستقیم و حدود یک هزار نیرو به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *