ش. مرداد ۹ام, ۱۴۰۰

ستاره خلیج فارس، ستاره موفقیت صنعت کشور است

استاندار هرمزگان ستاره خلیج فارس را ستاره موفقیت صنعت کشور خواند و افزود: پمپاژ برخی اطلاعات نادرست در جامعه سبب نگرانی افکار عمومی شده بود اما ارائهی آمار اشتغال بومیان از سوی این شرکت وضعیت را برای همگان روشن کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «فریدون همتی» در سالن جلسات استانداری هرمزگان و در نشستی که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل و مدیران صنایع بزرگ استان برگزار شد، گفت: ستاره خلیج فارس، ستاره موفقیت صنعت کشور است و این موضوع را من بارها خدمت آقای رئیس جمهور و رئیس محترم قوه قضاییه عرض کرده ام.

وی ادامه داد: خارجی ها وقتی بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس را ترک کردند در این خیال بودند که این پروژه به یک مشت آهن پاره تبدیل خواهد شد و به عنوان نماد تحریم به موضوعی تاریخ و موزه تبدیل می شود، اما در این راه شکست خوردند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: مهندسان و کارگران ایرانی چه به لحاظ طراحی، چه به لحاظ تامین منابع و چه در اجرا شاهکاری را خلق کردند که در تاریخ ماندگار شد.

وی با بیان این که این پالایشگاه با هزینه بسیار پایین و در زمان کوتاه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: ستاره خلیج فارس مانند پهپادی که از دشمن سرنگون کردیم باورنکردنی بود و نباید فراموش کرد که این شاهکار در زمان تحریم های ظالمانه محقق شده است.

همتی تاکید کرد: با این حال در بحث جذب نیروها نیز باید دقت شود، باید موضوعات را درست اطلاع رسانی کنیم تا پریشان خاطری در بین مردم ایجاد نشود.

وی ادامه داد: پمپاژ برخی اطلاعات نادرست در جامعه سبب نگرانی افکار عمومی شده اما ارائهی آمار اشتغال بومیان از سوی این شرکت وضعیت را برای همگان روشن کرد، ۶۵ درصد آمار خوبی است اما امیدواریم در آینده ارتقا یابد.

استاندار هرمزگان افرود: آمار ۶۵ درصدی از جذب نیروهای بومی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید به گوش همهی مردم برسد تا نگرانی ها در این باره رفع شود.

وی گفت: یکی از وظایف من آرامش بخشیدن به افکار عمومی است و ما در مواقعی که با برخی بداخلاقی ها مواجهیم باید واقعیت را به گوش مردم برسانیم تا آرام شوند و فکر نکنند حقی از آنان ضایع شده است.

وی بیان داشت: یکی از بحران ها در بد ورود من به استان ساماندهی کارگران معترض این پالایشگاه بود که به یاری خداوند این موضوع نیز با آمدن آقای دادور حل شد و امروز شرایط بسیار مطلوبی را شاهدیم.

همتی گفت: از کسانی که امروز به بهانهی بدهی مالیاتی حساب های شرکت نفت ستاره خلیج فارس را بلوکه کردهاند و سبب جلوگیری از صادرات بنزین از این پالایشگاه شده اند، شکایت خواهیم کرد و تا آخرین مرحله برای حل این موضوع تلاش می کنیم چرا که ستاره خلیج فارس یکی از حیاتی ترین مجموعه های صنعتی کشور است و مورد حمایت ما قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *