س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

ستاره خلیج فارس، پرچم دار صادرات صنعت پالایشی کشور

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس این پالایشگاه را پرچمدار صادرات صنعت پالایشی کشور خواند و از افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات این ابرپالایشگاه در ۶ ماههی نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  «محمدعلی دادور» ضمن تبریک به مناسبت روز ملی صادرات و عرض خداقوت به تمام جهادگرانی که با تلاش در جبههی جهاد اقتصاد به دنبال ارزآوری برای کشور و بهبود شرایط اقتصادی و رفاهی مردم هستند، گفت: شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان اصلیترین تامین کننده سبد سوخت کشور نقش اساسی در توازن انرژی منطقه ایفا میکند و با تلاش شبانه روزی همهی مدیران و کارگران و مهندسان توانسته در کنار توجه به تامین نیازهای داخلی، صادرات محصولات را نیز مد نظر قرار دهد.

وی تحریمهای ناعادلانه اقتصادی علیه ایران به ویژه در زمینه صادرات مواد نفتی و به دنبال آن ایجاد شرایط نابسامان حاصل از شیوع ویروس کرونا را در نوسانات شدید قیمت نفت و میزان تقاضا و فروش فرآورده موثر خواند و تاکید کرد: با این حال توانستهایم با تیکه بر نیروهای متخصص و جوان ایرانی و تقویت تولیدکنندگان داخلی در تامین قطعات مورد نیاز پالایشگاه، گام مهمی را در جهت گسترش نفوذ در بازارهای جهانی و توسعه صادرات فرآوردهها برداریم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از افزایش فعالیتهای بازاریابی این شرکت در حوزه آسیای شرقی و برنامهریزی برای شناسایی فرصتهای جدید بازار خبر داد و گفت: با اتخاذ سیاستهای مدیریت تقاضا و عرضه فرآورده و در نهایت بررسی و بکارگیری دقیقترین الگوریتمها برای پیشبینی قیمت جهانی در بلند مدت، به پیاده سازی یک الگوی مناسب برای پاسخ گویی به تقاضاهای موجود در بازار با اولویت قراردادن منافع و مصالح شرکت دست یافتهایم که موفقیت بیشتر ما را در این زمینه تضمین کرده است.

وی دستاوردهای صادراتی شرکت نفت ستاره خلیج فارس را سبب کمرنگتر جلوه دادن اثرات ناشی از تحریمها دانست و افزود: در مدت زمان شش ماهه نخست امسال این پالایشگاه موفق به صادرات بیش از ۸۰۰. هزار متریکتن تنها چهار فرآورده تولیدی نفتای سبک، نفتای میانی، برش سنگین و حلال ۴۰۲ شده است که این رقم رشدی ۱۲۰ درصدی را نسبت به صادرات شش ماهه اول سال گذشته نشان میدهد.

دادور ادامه داد: به علاوه با توجه به حجم تولید فرآورده بنزین این پالایشگاه و عرضه آن به شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی ایران، کشور نه تنها از واردات این فرآورده بی نیاز شده و به خودکفایی رسیده بلکه به بزرگترین صادر کننده بنزین در منطقه مبدل شده و این موضوع کمک شایانی به کشور در دستیابی به اهداف صادراتی داشته است.

وی جلوگیری از خامفروشی را ترفندی برای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: در پی صادرات فرآوردهها، ارزش افزودهی بیشتری ایجاد خواهد شد که موجب ارزآوری بیشتر و بهبود شرایط اقتصادی کشور میشود.

دادور اظهار داشت: مرداد ماه امسال نخستین عرضهی بنزین ستاره خلیج فارس در رینگ بینالمللی توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردههای نفتی انجام شد و چنین رویدادی این موضوع را ثابت کرد که میتوان ارزش افزودهای بالاتر از پیشبینیهای نشریات معتبر این حوزه برای بنزین صادراتی کسب کرد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در پایان ضمن تقدیر از جانفشانی مهندسان، کارگران و مدیران این شرکت در راستای ایجاد جهش تولید، گفت: امید است در ماههای آتی شاهد افزایش صادرات فرآوردهها باشیم و بیش از پیش همچون ستارهای در بازارهای صادراتی بدرخشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس