ج. خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰

سخنرانی حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس ، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر، ابوموسی در مجلس شورای اسلامی پیش از خطبه های نمازجمعه

در این مراسم حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس ، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر، ابوموسی در مجلس شورای اسلامی پیش از خطبه های نمازجمعه شهرستان بندرخمیر   به منظور بررسی مشکلات شهرستان خمیر و با اولویت پروژه بندرگاهی بندر خمیر سخنرانی کرد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

حسین هاشمی تختی در جمع نمازگزاران جمعه مسجد جامع بندرخمیر با اشاره به اهمیت حفظ وحدت اظهار داشت: اختلاف همواره به‌مثابه سم مهلکی است که می‌تواند جوامع را با پسرفت مواجه کند اما با تدبیر و هوشیاری مردم هرمزگان شاهد آن هستیم که استان در وحدت پیروان مذاهب زبانزد خاص و عام شده و همگان وظیفه داریم که از این وحدت و همدلی صیانت کنیم.

? وی ادامه داد: باید پرسید که امروزه در جهان اسلام چه اتفاقی افتاده است که وضع کشورهای اسلامی به صورت نامناسبی درآمده و شاهد بروز جنگ ها در آنها هستیم.

? عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مشترکات متعدد بین تشیع و تسنن اضافه کرد: در منطقه خمیر هرمزگان همواره علمای اندیشمند اهل سنت بر حفظ وحدت و خطرات تهدید کننده این مولفه مهم صحبت ها و نصایح خود را در طول دهه‌های اخیر مطرح کردند که امروز ثمره این اندیشه ها به صورت وحدت مثال زدنی و همزیستی مسالمت آمیز در آمده است.

? وی به دغدغه‌های مسئولان، امام جمعه و معتمدین شهرستان بندرخمیر اشاره و افزود: این دغدغه ها در چند حوزه مطرح است که بر روی آن تمرکز کرده و با رایزنی با وزارتخانه‌ها و مسئولان در پی رفع آن ها هستیم.

? هاشمی تختی با اشاره به پیگیری‌ها پیرامون ایجاد بندرگاه چند منظوره خمیر در زمان تصدی گری خود بر استانداری هرمزگان یادآور شد: دلیل عمده تأخیر در اجرای این پروژه ایرادات و دغدغه‌های زیست‌محیطی بوده که در این ماه ها با پیگیری‌های صورت گرفته و با رفع این دغدغه ها موفق به فعال‌سازی مجدد

      پروژه بندر چند منظوره خمیر شده ایم.

?  این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در راه احیای مجدد پروژه یادشده مشکلات ریز و درشت بسیاری وجود داشت افزود: در حال حاضر این پروژه در مرحله تجهیز کارگاه قرار گرفته و پس از آن به زودی ادامه عملیات اجرایی با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان آغاز و طی ۲۴ ماه به پایان خواهد رسید.

? وی همچنین به تکمیل جاده کمربندی خمیر اشاره و افزود: همانطور که همه می‌دانیم دولت با محدودیت های مالی و اعتباری روبروست این در حالی است که ما در مجلس و کمیسیون عمران به طور جدی و با تمرکز استانداری هرمزگان در پی آن هستیم که این محور را نیز تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسانیم.

? هاشمی تختی به مباحث همانند  آبرسانی، مسائل اجتماعی و فرهنگی شهرستان بندرخمیر اشاره و افزود: در فضای همدلی و وحدت موجود بسیار امیدواریم که بتوانیم مشکلات خمیر را یکی پس از دیگری رفع کرده و این شهرستان را در مسیر درست توسعه قرار دهیم.

? وی در پایان از تمامی مسئولان خمیر به ویژه اعضای شورای اسلامی شهرستان قدردانی و افزود: همه وظیفه داریم در شرایط کنونی با هدف توسعه جامعه، با تدبیر و درایت حرکت و تلاش کنیم.

? در سفر یک روزه هاشمی تختی عضو کمیسیون عمران مجلس، سلیمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قتالی مشاور استاندار در امور اهل سنت، وفادار مدیر کل  حفاظت محیط زیست، کمالی معاون  عمرانی بنادر و دریانوردی هرمزگان و مسئولان شهرستان بندرخمیر نیز حضور داشتند.

? شرکت در نشست مشترک با مدیران و مقامات محلی و گفت و گو و دیدار با مردم خمیر نیز بخشی دیگر از برنامه های سفر مذکور به این شهرستان ساحلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *