س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

سفر استاندار هرمزگان به بخش رویدر شهرستان بندرخمیر

با حضور استاندار هرمزگان و “احمد مرادی” نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی طرح تامین و آبرسانی به شهر رویدر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ مدیرعامل آبفای هرمزگان در این باره با بیان اینکه؛ مهمترین معضل شهرهای غربی استان کمبود آب است ، گفت: این طرح در قالب سه پروژه و با هدف تامین آب پایدار شهر رویدر و رفع مشکلات کمبود آب این شهر اجرایی شده است.

امین قصمی افزود: اعتبار مورد نیاز این طرح ۱۹۶ میلیارد ریال است.

وی گفت: فاز دوم طرح آبرسانی به شهر رویدر شامل انتقال آب کهورستان به رویدر به طول ۱۴ کیلومتر است. همچنین توسعه شبکه آب شهرک نور رویدر به طول ۴ هزار و ۲۰۰ متر و پروژه کف شکنی ۴ حلقه چاه از چاه های کهورستان و رویدر از دیگر پروژه های این طرح آبرسانی است.

مدیرعامل آبفای استان گفت: فاز اول این طرح به طول ۹ کیلومتر اجرا شده است و فاز سوم آن نیز به طول ۱۳ کیلومتر در مرحله مناقصه قرار دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر آب مورد نیاز شهر رویدر از سه حلقه چاه با دبی ۲۰ لیتر در ثانیه تامین می شود که ۱۵ لیتر بر ثانیه کمبود آب  دارد.

به گفته وی; در حال حاضر شهر رویدر با ۲ هزار و ۲۰۰ اشتراک و جمعیتی برابر ده هزار نفر تحت پوشش آبرسانی آبفای بندر خمیر قرارداد.

شماره خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *