پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان

???? سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند / سازمان‌های مردم نهاد به عنوان افراد بی طرف می‌توانند در برگزاری انتخابات نقش داشته باشند

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه سمن‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اجتماعی در حیطه کاهش آسیب اجتماعی و زیست محیطی بوده و بر همین اساس است که سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها و مؤسسات شکل گرفته است.

دکتر میرزاد در جلسه هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد(سمن)، افزود: مشارکت اجتماعی از عناصر توسعه پایدار محسوب می‌شود و همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و مسئولان عالی رتبه نظام است.

وی با اشاره به نقش مهم و اساسی گروه ها و سمن های مردم نهاد ادامه داد: فعال شدن سمن ها و تشکل های مردم نهاد نقش موثری در مشارکت مردم در انتخابات خواهد داشت.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: اساسنامه ماهیت سازمان‌های مردم نهاد به عنوان افراد بی طرف می‌توانند در برگزاری انتخابات نقش داشته باشند و اهمیت شرکت در انتخابات را برای افراد به ویژه جوانان تشریح کنند.

میرزاد گفت: انتخابات از ابتدا عمدتاً بر ۴ پایه مشارکت مردمی، امنیت، سلامت و رقابت بنا شده است که وظیفه ستاد انتخابات در استان برقراری امنیت و سلامت انتخابات است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا در استان، گفت: کنگره ملی شهدا در دی ماه سال جاری در استان برگزار میشود که وجود کمیته سمن ها در این کنگره، بیانگر ضرورت نقش آفرینی سازمان مردم نهاد در برنامه های فرهنگی و اجتماعی استان است.

میرزاد اضافه کرد: سمن ها می توانند با هم اندیشی و مشارکت در برگزاری هر چه با شکوه تر کنگره ملی شهدا و یادواره ۱۵۰۰ شهید استان نقش موثری داشته باشند.

وی  از سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نماد و حلقه واسط مشارکت‌های مردمی یاد کرد و گفت: سمن ها می توانند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی همیار دولت باشند، زیرا مشارکت آنها نقش موثری در ارتقای سلامت از تمامی ابعاد و کاهش معضلات اجتماعی در جامعه دارد.

میرزاد با اشاره به وجود ۱۵ محله آسیب پذیر در هرمزگان، افزود: سمن‌ها می‌توانند، دولت را در رفع آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های  درون جامعه به ویژه در محلات آسیب پذیر به عنوان مهم ترین پایگاه موثر در جهت دهی ساختارهای اجتماع یاری کنند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان های مردم نهاد باید در کنار دستگاه های متولی اقدامات لازم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در محلات آسیب پذیر را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *