چ. اردیبهشت ۱ام, ۱۴۰۰

ششمین جلسه کارگروه های پنج گانه طرح مدیریت جامع حفاظت از محیط زیست مدیریت مناطق ساحل جمهوری اسلامی ایران

این جلسه با حضور معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و اعضای کارگروه پنج گانه طرح مدیریت جامع حفاظت از محیط زیست مناطق ساحلی جنوبی جمهوری اسلامی ایران (استان هرمزگان) در سالن اجتماعات هتل همای شهر بندرعباس برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

درابتدای این نشست پروین فرشچی معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ضمن تقدیر وتشکر از زحمات تیم جایکا واعضای کارگروه های پنچ گانه اظهار داشت:  امیداست با موفقیت وبه سرانجام رسیدن این پروژه از آن به عنوان الگویی برای سایر کشورهای منطقه مورد استفاده قرار گیرد.این پروژه در راستای اهداف برنامه ششم توسعه بوده ومهمترین مسئله برای ما نهایی واجرایی شدن آن می باشد. یکی از عوامل مهم در انجام هر چه بهتر این پروژه اطلاعات به روز وهمکاری و همیاری نهادهای مسئول با تیم جایکا می باشد.

 وی تاکید کرد: یکی از مهمترین دستآورد های پروژه خود باوری و خود اتکایی کارشناسان اجرایی طرح بوده که به ما برای انجام طرح های بزرگ  زیست محیطی ساحلی در آینده بسیارکمک خواهد نمود.

ما انتظار داریم تا سال ۲۰۱۹،  این پروژه برای اجرایی شدن نهایی شده تا باتصویب آن توسط نهادهای بالادستی ، فاز اجرایی آن آغاز گردد.

در ادامه حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از توجه و همکاری  معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ، اعضای کارگروه های این پروژه و مجید وفادار مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست هرمزگان  تقدیرو تشکر نمود. وی افزود: این پروژه بطور مسنجم ومنظم مسیر خودرا با همکاری سایر ارگانها طی مینماید. امید است بانهایی شدن وتصویب آن یک  مسیر راهبردی برای محیط زیست دریایی مشخص گردد. درواقع موفقیت این طرح جامع ، برگ برنده ای برای مدیریت هرچه بهتر محیط زیست  ساحلی کشور می باشد . درادامه این جلسه کارگروه های پنجگانه  بر اساس دستور کار تعیین شده نشست خود را آغاز نمودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *