ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

شناور های ناجا به کمک سیل زدگان آق قلا رفت

 به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: سردار ایوب سلیمانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده در شهرستان سیمرغ اظهار داشت: نیروی انتظامی در راستای تسهیلات سفر نوروزی برای هموطنان از ۲۵ اسفندماه طرح ویژه نوروزی را در حوزه‌های ترافیکی، انتظامی و امنیتی در سطح کشور آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه استا‌های شمالی کشور همواره در این ایام مسافر پذیر هستند، افزود: نیروی انتظامی در این استان‌ها با آمادگی بسیار خوبی در حال خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی بوده که متاسفانه همزمان با طرح نوروزی شاهد بارش‌های شدید باران و برف از ۲۸ اسفندماه در استان‌های مازندران و گلستان و در ارتفاعات و محور های کوهستانی بودیم.

سلیمانی با اشاره به سر ریز شدن سدها و سیل بندها در استان گلستان از وقوع سیلاب در شهر آق قلا خبر داد و گفت: این شهر تا ارتفاع یک متر و نیم زیر آب رفت و به طور کامل آب همه شهر را فرا گرفت.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی در همان ساعات اولیه و قبل از آن و حین وقوع حادثه برای پیشگیری از حوادث بعدی در منطقه حاضر بود ، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با این شرایط کمترین مشکل امنیتی را مشاهده کرده ایم.

سلیمانی بیان کرد: خوشبختانه در شهر آق قلا با پیشگیری‌های صورت گرفته و ایجاد ایست و بازرسی‌ها از اموال مردمی که خانه‌هایشان را ترک کردند، مراقبت شد و افرادی که در منازلشان ماندند با استفاده از شناورهای دریابانی به آنان امدادرسانی شد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه با اقداماتی تحمل شرایط را برای مردم راحت تر کردیم، افزود: روز گذشته با فرمانی که فرمانده معظم کل قوا برای رئیس ستاد کل نیروی های مسلح صادر کردند، نیرو های مسلح با همه توان و امکانات وارد صحنه شدند تا مشکلات مردم را رفع کنند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع با فرمانی که صادر شد در میدان حاضر شدند و ان شاءالله بتوانیم جلوی هرگونه بی نظمی و اخلال در امنیت را بگیریم و در کوتاه ترین زمان ممکن طی دو سه روز آینده بحرانی را که گرفتار آن شدیم برطرف کنیم.

وی بیان کرد: نیروهای مسلح برای امدادرسانی به مردم و پشتیبانی از دولت در منطقه حاضر شدند تا آلام مردم کاهش یابد و با تخلیه سیلاب ها و گل و لای منطقه شاهد ورود امکانات از جمله چادر و ملزومات اولیه زندگی در این مناطق باشیم.

سلیمانی با اشاره به اینکه با توجه به وضع موجود و با عنایت به اقدامات پیشگیرانه ای که پلیس در راستای تامین نظم وامنیت در مناطق سیل زده پیش بینی کرده و رضایتمندی مردم هیچ گونه وقوع سرقتی در این مناطق گزارش نشده است.

وی از کنترل و نظارت بر آمد و شد مناطق سیل‌زده با حضور هوشمندانه پلیس خبر داد و گفت: پلیس نظارت خود را بر خودروهای غیر بومی در این منطقه بیشتر کرده و از تردد های غیر مجاز خودداری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *