ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

شهردار بندرعباس: نیازمند مشارکت شهروندان در امور شهر هستیم

شهردار بندرعباس گفت: طرح تپش الگویی برای استفاده درست از طلای کثیف است که در حال حاضر به خوبی در محلات پایلوت در حال اجراست و خوشبختانه در محله اوزی های بندرعباس با موفقیت مسیر خود را طی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عباس امینی‌زاده در جمع مردم محله اوزی‌ها اظهار کرد: در مدیریت شهرداری و برنامه ریزی شهری وجود چند رکن اصلی نیاز و مبرم است که می توان به برنامه ریزی در دو جهت نگهداری شهری و توسعه شهری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه منابع مالی و اقتصادی، منابع انسانی و امکانات و تجهیزات از دیگر ارکان مدیریت شهری محسوب می‌شود، افزود: محیط زیست و بهداشت شهری مقوله های اساسی و به نوعی زیربنای توسعه شهری هستند که با بالا رفتن فرهنگ شهروندی می توان به آن دست یافت.

شهردار بندرعباس با تاکید براینکه شهر بندرعباس متعلق به شهرداری و اعضای شورای شهر نیست، بلکه متعلق به آحاد مردم و تمامی شهروندان است، اضافه کرد: با ماشرکت شهروندان می توان به پیشرفت شهر امیدوار بود، زیرا در همه جای دنیا، صابت شده که هر کاری با چشم‌انداز روشن و موفق، نیازمند مشارکت شهروندان و اجرای توأم با همکاری مردم است.

وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح تپش(تفکیک پسماند شهری)، با بیان اینکه باید تلاش همگی شهروندان و مسئولان در جهت زندگی در شهری سالم و بهداشتی باشد، اضافه کرد: همانطور که می دانیم زباله‌ها در ابتدا سرمایه بوده که تبدیل به زباله شده و همان زباله هم مصداق بارز سرمایه است که متأسفانه تاکنون از این سرمایه به درستی استفاده نشده و باید با برنامه ریزی صحیح در جهت استفاده درست از این سرمایه گام برداریم.

امینی ‌زاده ادامه داد: طرح تپش الگویی برای استفاده درست از طلای کثیف است که در حال حاضر به خوبی در محلات پایلوت در حال اجراست و خوشبختانه در محله اوزی های بندرعباس با موفقیت مسیر خود را طی کرده است.

وی با اشاره به اینکه منابع محدود سبب مشکلات برای شهرداری بندرعباس شده است، اظهار کرد:در سال آینده تمرکز خود را با توجه به شرایط اقتصادی کنونی بر خدمات خرد محله ای قرار داده ایم تا بتوانیم در این بخش خود را تقویت و انتظار شهروندان را به اجرا دربیاوریم.

“بابک پارسا”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *