ج. اردیبهشت ۲۴ام, ۱۴۰۰

شوراها نهاد برآمده از بطن و رای مردم با تکیه بر قانون اساسی هستند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست با اعضای شورای اسلامی استان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های استان هرمزگان با تبریک نهم اردیبهشت روز شوراها، عنوان کرد: شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان هرمزگان در مجموع عملکرد مثبت و مناسبی در راستای ارائه خدمت به مردم در شهرها و روستاها داشته اند.

وی ادامه داد: این امر بیانگر تدبیر و کار جمعی مناسب شوراها در این استان است که تلاش کرده اند با هم افزایی و تعامل مناسب با شهرداری ها و دهیاری ها اقدامات را به شکل بهتری انجام دهند.

استاندار هرمزگان افزود: شوراها در عین هماهنگی و تعامل با شهرداری ها و دهیاری ها، باید نظارت کافی را بر عملکرد آنها داشته باشند و مطالبه گر ارائه خدمت به مردم در شهرها و روستاها باشند و در صورت کوتاهی به شهرداران و دهیاران تذکر دهند.

همتی با بیان اینکه اعضای شوراها از استعدادهای محیطی هر منطقه شناخت خوبی دارند، اظهار داشت: در انجام امور مختلف باید از مشورت شوراها استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران، بخشداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید جایگاه شوراها را رفیع بدانند، خاطرنشان کرد: مدیران موظف هستند که به نظرات و درخواست های اعضای شوراها توجه نموده و تعامل و ارتباط مناسب، شفاف و سالم با همه شوراها داشته باشند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: شوراها نهاد برآمده از بطن و رای مردم با تکیه بر قانون اساسی هستند و با توجه بیشتر به این نهاد مهم، بسیاری از برنامه های کشور به پیش می رود و رضایتمندی نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت: اعضای شوراها می‌توانند حرف مردم را به خوبی منتقل نمایند تا در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مورد توجه قرار گیرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه وزارت کشور برای متمرکز شدن بر روی محرومیت زدایی از ۳۱ شهرستان در سراسر کشور طی سال ۹۸ بیان داشت: در این راستا شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان به عنوان شهرستانی که برنامه‌های ویژه در راستای کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال و تولید در آن به اجرا در می آید، انتخاب شده است.

وی به برخی از اقدامات صورت گرفته و در دست اجرا برای شهرستان بشاگرد اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اقدامات آبرسانی از سد جگین به بشاگرد است که کار بسیار مهمی برای این شهرستان محسوب می شود.

همتی اضافه کرد: آبرسانی به ۵۵ روستای شهرستان بشاگرد از سد سهران نیز در حال تکمیل می باشد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اجرای طرح های آبخیزداری با مشارکت مردم در سراسر این استان، تصریح کرد: این اقدام، کار بزرگی است که موجب مهار روان آب ها، جلوگیری از تخریب خاک، تامین آب شرب و همچنین ایجاد جاذبه های گردشگری در مناطق مختلف استان شده است و در شهرستان بشاگرد نیز احداث این سازه ها در مقیاس مناسبی در مناطق مختلف این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: در حوزه درمان نیز پیگیر استقرار پزشکان متخصص در رشته های مختلف، در شهرستان بشاگرد هستیم و همچنین احداث دو دبیرستان شبانه روزی نیز در این شهرستان در حال پیگیری و اجراست.

همتی یادآور شد: برای سرمایه‌گذاری در مناطق شرقی هرمزگان از جمله شهرستان بشاگرد مشوق های  خوبی توسط دولت در نظر گرفته شده که از جمله آن کاهش ۵۰ درصدی نرخ سود تسهیلات بانکی و همچنین پرداخت هزینه های بیمه ریسک از سوی دولت می‌باشد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: با تمرکز بر روی ایجاد زیرساخت‌های مناسب در شهرستان بشاگرد تلاش می کنیم تا میزان رفاه مردم در این شهرستان را به سطح قابل قبولی برسانیم و شاهد ایجاد اشتغال گسترده در آن باشیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به وجود ظرفیت های مختلف در هرمزگان از جمله اراضی مستعد پرورش میگو، خاطرنشان کرد: اولویت ما در واگذاری اراضی جهت پرورش میگو و همچنین دیگر سرمایه گذاری ها با متقاضیان بومی استان است و این متقاضیان نیز باید از توانایی کافی برای این فعالیت ها برخوردار باشند.

وی گفت: یکی از سیاست هایی که دنبال می‌کنیم این است که در نوار ساحلی و پسکرانه های استان تعاونی هایی با حضور مردم هر منطقه تشکیل و فعالیت‌های اقتصادی از جمله در حوزه پرورش ماهی و میگو توسط این تعاونی ها انجام شود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *