ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

شورا اداره نیست که رئیس بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد

فیصل دانش:

شورا اداره نیست که رئیس بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد

 

عضو شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: نباید فراموش کنیم که شورا اداره نیست که رئیس بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد، بلکه نهادی جمعی است که بر اساس رای و نظر اکثریت به تصمیم گیری می پردازد و فعالیت می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ؛ ایلنا  فیصل دانش در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس، گفت: درباره حمله هایی که  علیه من در فضای مجازی شد،باید توضیح دهم  که وظیفه من به عنوان سخنگوی شورا، انتقال سخنان بود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: برخی عقیده داشتند که توهینی به نمایندگان صورت گرفته در صورتی که تنها دعوت به رعایت قانون بود چرا که ضرورت دارد قانونگذاران بیش از دیگران به رعایت آن بپردازند.

 

دانش با اشاره به قوانین برگزاری جلسات شورای شهر، تصریح کرد: بعد از این اتفاقات رئیس شورا  علیه سخنگوی شورا مصاحبه کردند و در اینجاست که باید جواب قانونی به ایشان داده شود؛ ایشان باید بدانند که ماده ۱۸ قانون، تشکیل جلسه از وظایف شورا است و باید یک هفته قبل از تشکیل در اختیار اعضا قرار بگیرد و اگر تعداد جلسات بیشتر بود هیئت رئیسه تصمیم می گیرد نه رئیس شورا.

 

وی بیان کرد: ماموریت داشتم که با دوستان معترض صحبت کنم و پس از گفتگو تصمیم به تعویق یک جلسه ای گرفته شد و این موضوع به رئیس شورا اعلام شد و اگر این تعویق انجام می شد، هیچ اتفاقی رخ نمی داد و تنها با نگاه به جمع و نظرخواهی از دیگران می شد از پیشامدهایی این چنینی جلوگیری کرد.

 

سخنگوی شورای شهر با تاکید برماهیت شورا، عنوان کرد: نباید فراموش کنیم که شورا اداره نیست که رئیس بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد، بلکه نهادی جمعی است که بر اساس رای و نظر اکثریت به تصمیم گیری می پردازد و فعالیت می کند.

 

دانش با اشاره به آیین نامه تشکیل شوراها، گفت: در بند ۹ماده ۶ تشکیل شورا صفحه۱۶۵ این کتاب آمده است: که رئیس شورا همان عضو شوراست مگر آنکه شورا عضو دیگری را تایید کند که مواضع شورا توسط او اعلام می شود. با توجه به این شرح وظیفه سخنگوی شورا نظر اعضای شورا را اعلام می کند اما هنگام اعلام این سخنان تنها به سخنگو حمله می کنند .

 

بابک پارسا /////

داستان های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس