د. مرداد ۱۷ام, ۱۴۰۱

شکارچیان متخلف در آرادان به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به تحمل دو سال حبس محکوم شدند

1 دقیقه خوانده شده

چندی پیش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان، حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور دو نفر شکارچی غیر مجاز در منطقه شکار ممنوع خنار شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان با مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند.

جواد شاه حسینی اظهار داشت: نیروهای محیط زیست پس از تعقیب و گریز متهمین را در نزدیکی یکی از روستاهای واقع در منطقه شکار ممنوع خنار دستگیر نمودند.

در بازرسی از متهمین یک قبضه اسلحه گلوله زنی خفیف دارای مجوز حمل، فشنگ های مربوطه، تعدادی چاقو و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متخلفین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده، دادگاه با توجه به گزارش اداره محیط زیست، اعترافات صریح متهمین و سایر محتویات پرونده، بزهکاری آنان را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۲ قانون شکار و صید و مواد ۱۹ و ۱۲۲ قانون مجازات اسلامی متهمین را به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به تحمل دو سال حبس محکوم نمود.

همچنین دادگاه از باب مجازات تکمیلی با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی، متهمین را به منع از حمل هرگونه سلاح شکاری به مدت دو سال محکوم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *