ج. اردیبهشت ۲۴ام, ۱۴۰۰

صدای واحد ظریف و روحانی: فعلا مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رئیس جمهور و ظریف امور خارجه کشورمان امروز طی سخنان جداگانه‌ای با اشاره به تهدیدات و تحریم های آمریکا علیه ایران اعلام کردند که شاید ملت ایران در فشار قرار گیرد ولی سر تعظیم در برابر قلدرمابان فرود نمی آورد و تمایلی به مذاکره با کسانی که زیر تعهدهایشان زده‌اند، ندارند.

صدای واحد ظریف و روحانی: فعلا مذاکره نمی‌کنیم

روحانی: ملت ایران در برابر قلدرمابان سر تعظیم فرود نمی آورد

رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب استان آذربایجان غربی گفت:

* شاید ملت ما در فشار قرار گیرد ولی سر تعظیم در برابر قلدرمابان فرود نمی آورد.

* با تصورات خام خود فکر کردند می توانند عظمت ایران را در هم بشکنند و ما در روزهای سخت و تحریم هر روز شاهد شکوفایی در این سرزمینیم.

* کاخ سفید اعلام می کند که مردم ایران باید از حمله ما بترسند و دو ساعت بعد فشار پنتاگون باعث می شود رییس جمهوری آمریکا اعلام کند که ما قصد تحریم و حمله نداریم و این همان قدرت ملت ایران است.

* ملت ایران همیشه پر افتخار و سربلند بوده و امروز نیز این چنین هستند و آنها که لحظه ای ما را تهدید می کنند، دو ساعت طول نمی کشد که پشیمان می شوند.

* ایمان و اخلاص مردم ما همان قدرت بزرگی است که ملت ما را در برابر بزرگترین قدرت های جهان سرافزار کرده است؛ البته توطئه دشمنان به زندگی مردم ما فشار وارد کرده، ولی این مردم را نمی تواند بشکند.

صدای واحد ظریف و روحانی: فعلا مذاکره نمی‌کنیم

ظریف: ایران هیچ‌گاه تحت فشار مذاکره نمی‌کند

همچنین محمد جواد ظریف در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: 

* جمهوری اسلامی تا زمانی که آمریکا با عمل کردن به تعهداتش ذیل برجام به ایران احترام نگذارد، بر سر میز مذاکره با دونالد ترامپ نخواهد نشست.

* (درباره خروج دولت ترامپ از برجام): ما تمایلی به مذاکره با کسانی که زیر تعهدهایشان زده‌اند، نداریم.

* ایران هیچگاه تحت فشار مذاکره نمی‌کند. نمی‌تواند ایرانی را تهدید کنید و انتظار داشته باشید به تعامل با شما بپردازند. باید از طریق احترام به تعامل پرداخت؛ نه از طریق تهدید.

* (با اشاره به افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه): حضور تمام این تجهیزات نظامی در منطقه‌ای کوچک، مستعد حادثه است. باید احتیاط زیادی به خرج داد. آمریکا دست به بازی بسیار خطرناکی زده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *