صدور کشاورز کارت برای خرید سم و کود

صدور کشاورز کارت برای خرید سم و کود   سخنگوی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: کشاورز کارت بانک کشاورزی برای خرید سم و کود محصولات استراتژیک صادر می شود. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، علی اصغر خلیلی اظهار کرد: بانک کشاورزی به منظور تامین به […]

صدور کشاورز کارت برای خرید سم و کود

 

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان گفت: کشاورز کارت بانک کشاورزی برای خرید سم و کود محصولات استراتژیک صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، علی اصغر خلیلی اظهار کرد: بانک کشاورزی به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی، “کشاورزکارت” را با هدف خرید نهاده های کشاورزی در  اختیار ذینفعان بخش قرار می دهد.

به گفته وی، در اجرای تفاهم نامه منعقده بین بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شده است؛ ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی بانک کشاورزی و در قالب کارت هایی تا سقف ٢٠٠ میلیون ریال در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه این کارت صرفا برای خرید کود و سم مورد نیاز کشاورزان (محصولات استراتژیک کشاورزی) شارژ شده است، خاطرنشان ساخت:این کارت قابلیت استفاده در بیش از ۳۰۰۰ پایانه فروش کارگزاران مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را دارد.

خلیلی همچنین ابراز داشت: کارمزد این تسهیلات  ١٢ درصد در سال است و چک های برگشتی و بدهی سررسیده احتمالی کشاورزان مانع از صدور و اعطای “کشاورز کارت” نخواهد شد.

گفتنی است؛ متقاضیان دریافت “کشاورز کارت” می توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی به آدرس www.cita.maj.ir  نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 

 

بابک پارسا ////