ج. بهمن ۳ام, ۱۳۹۹

صیانت از نام خلیج فارس صیانت از یک تاریخ کهن است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر سید عباس صالحی در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس که همزمان با دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: خلیج فارس برای ما علاوه بر اینکه یک سرمایه خدادادی است، سرمایه بزرگ ارتباطی است که ما را به جهان و جهان را به ایران متصل داشته است.

وی ادامه داد: خلیج فارس سرمایه بزرگ ایران زمین است که در طول تاریخ فرصتی بوده برای تلاقی فرهنگ ها، ادیان و مذاهب که چون یک ترکیب زیبا، فضای همدلی را نشان داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: خلیج فارس نمادی برای مقاومت ایرانیان هرگاه که در معرض بدخواهی قرار می گرفته از دوره های کهن تا دوره استعمار پرتغال و انگلیس و تا دوران دفاع مقدس بوده است.

صالحی تصریح کرد: خلیج فارس نماد مقاومت ملی و نماد وحدت ملی است و ایرانیان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب با نام خلیج فارس چون نخ تسبیحی گرد هم می آمده اند.

وی گفت: خلیج فارس یک قطعه نیست بلکه جان و روح هویت ایران و ایرانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: خلیج فارس نه یک روز که همه سال و ثانیه ها است، خلیج فارس یک سرمایه است که باید از همه زاویه ها از آن صیانت کرد و صیانت از نام خلیج فارس صیانت از یک تاریخ کهن است.

صالحی اظهار داشت: باید بیش از گذشته در صیانت از این نام  هم در حوزه اسنادی و هم در حوزه پژوهش بکوشیم.

وی اضافه کرد: خلیج فارس زیست بومی کم مانند است که باید در حفاظت از محیط زیست آن نیز بکوشیم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس