پ. آذر ۱۰ام, ۱۴۰۱

طی بازدید نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از بندر صیادی کنگ مطرح شد:  حمایت از برنامه های شیلات برای حفظ ذخایر آبزیان و تقویت زیرساخت های شیلاتی

1 دقیقه خوانده شده

طی بازدید نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از بندر صیادی کنگ مطرح شد:

 

حمایت از برنامه های شیلات برای حفظ ذخایر آبزیان و تقویت زیرساخت های شیلاتی

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با همراهی مدیر کل شیلات استان و با حضور معاون عمرانی استاندار هرمزگان،معاون صید و بنادرماهیگیری شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از بندر صیادی کنگ بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از  روابط عمومی شیلات هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این بازدید با اشاره به اینکه صیادان از اقشار زحمت کش جامعه هستند گفت: خوشبختاته اقدامات خوبی برای خدمات رسانی به جامعه صیادی را شاهد هستیم.

 

حجت الاسلام‌ و المسلمین عبادی زاده با بیان اینکه شیلات نقش محوری در توسعه استان و ایجاد اشتغال دارد تصریح کرد: بدون شک برای ارتقای خدمات رسانی به جامعه صیادی و ارتقای فعالیت های شیلات همکاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی مرتبط نیاز است.

 

در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان در سال گذشته با صید بالغ بر ۳۱۰هزار تن توانسته رتبه نخست صید و صیادی کشور را به خود اختصاص دهد گفت: شهرستان بندرلنگه با بیش از ۷۰هزار تن صید نقش بسزایی در این بین دارد.

 

وی با بیان اینکه برخورداری از ۶۳۸ فروند قایق و ۴۷۶ فروندشناور لنج صیادی بخشی از توانمندی صیادی شهرستان لنگه رانشان می‌دهد افزود: از میزان بالغ بر ۱۴۰فروند شناور قایق صیادی و ۱۴۵ فروند شناور لنج صیادی در بندر صیادی کنگ به صید و صیادی پرداخته اند.

 

مدیر کل شیلات هرمزگان از بندر صیادی کنگ با حوضه ۶۴ هکتاری به عنوان یکی از بزرگترین بنادرصیادی کشور یاد کرد و افزود: در حال حاضر با جذب شدن اعتبار ۳۷۰ میلیارد ریالی تومانی از سوی شیلات در حال بهسازی است.

 

دریایی وجود شناورهای غیر مجاز که در حدود سه برابر شناورهای مجاز صیادی هستند را عامل افزیش فشار بر ذخایر آبزیان خواند و گفت: حضور شناورهای استان های مجاور که با ادوات صید مخرب و غیر مجاز اقدام به صیدهای مخرب می کنند از دیگر مشکلات پیش روی صید و صیادی این شهرستان است.

 

مدیرکل شیلات هرمزگان کمبود نیروی انسانی و اعتبارات برای حفاظت از ذخایر آبزیان به عنوان یک ثروت ملی را از جمله مشکلات شیلات در این حوزه خواند و تصریح کرد: امید است شاهد حمایت های بیش از پیش دولت برای حفاظت از ذخایر آبزیان به عنوان ثروت ملی باشیم.

 

گفتنی است پس این بازدید جلسه جمع بندی سفر نماینده ولی فقیه در هرمزگان به شهرستان بندرلنگه با حضور مسئولین حاضر در این سفر و مدیران شهرستان برگزار گردید.

 

 

بابک پارسا////

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *