چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

عرضه گسترده گوشت در بازار هرمزگان آغاز می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: عرضه گسترده گوشت سفید و قرمز در بازار هرمزگان با هدف تنظیم بازار این محصول با قیمت مصوب آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر ایرج حیدری در سی امین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تنظیم بازار گوشت ، تصریح کرد: برای تنظیم بازار استان در حوزه گوشت سفید و قرمز بر اساس اعلام مسئولان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام استان از فردا سی ام دی ماه توزیع روزانه ۲۰ تن گوشت منجمد سفید و ۱۰ تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب در استان از طریق شبکه های و فروشگاه های منتخب آغاز می گردد.

وی تصریح کرد: با هدف تنظیم بازار گوشت گرم از هفته آینده توزیع این محصول به صورت گسترده در سطح استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز خواهد گردید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد : عرضه گسترده گوشت سفید و قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان تا رسیدن بازار این محصول به قیمت تعادلی و مصوب ادامه پیدا خواهد کرد.

حیدری خاطرنشان کرد : دستگاه های متولی همچون صنعت، معدن و تجارت ، شرکت پشتیبانی دام ، اصناف و جهاد کشاورزی در خصوص نرخ مصوب گوشت های که به صورت گسترده در سطح استان توزیع می گردد از طریق صداوسیما و سایر رسانه ها اطلاع رسانی کنند تا عموم مردم استان در جریان قیمت گوشت های توزیعی با نرخ مصوب در بازار قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر چرخه توزیع گوشت در سطح استان تصریح کرد: مردم شریف استان اگر در روند توزیع گوشت خارج از شبکه توزیع تخلفی مشاهده نمودند بلافاصله این امر را به دستگاه های نظارتی گزارش نمایند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: یک شبکه نظارتی مشخص عرضه و توزیع گوشت از سوی دستگاه های متولی پیش بینی گردد تا از هر گونه سوء استفاده های احتمالی در بازار این محصول جلوگیری بعمل آید.

وی افزود: اگر مدیران به صورت تکلیف عمل کنند و جهادی در صحنه باشند و شبانه روز بازار را رصد کنند اختلالی در بازار به وجود نخواهد آمد و تخلفات احتمالی به پایین ترین حد خود خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین دام سنگین مورد نیاز استان عنوان کرد: جهاد کشاورزی در خصوص واردات دام سنگین به استان با همکاری اداره کل دامپزشکی در سریعترین زمان ممکن مجوز های لازم را تهیه و نسبت به واردات دام سنگین اقدام نمایند.

وی افزود: واردات دام سنگین هم نیاز استان است و هم با واردات آن نیاز استان های دیگر را هم می توان از طریق هرمزگان تامین کرد.

حیدری خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی نسبت به شناسایی سرمایه گذاران فعال متقاضی در زمینه واردات دام سنگین برنامه ریزی و مقدمات واردات دام را از طریق فعالان این بخش هرچه سریعتر تسریع نماید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت حمایت از مرغداری های استان ، اظهار داشت: جهاد کشاورزی با برنامه ریزی مناسب مرغداری های استان که اقدام جوجه ریزی کرده اند و یا در حال جوجه ریزی هستند در حوزه تامین نهاده های مورد نیاز به آنها کمک کند تا قیمت تمام شده تولید این محصول کاهش پیدا کند.

حیدری تصریح کرد: مردم استان اطمینان خاطر داشته باشند در زمینه تامین مایحتاج مورد نیاز آنها در استان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و مسئولین در کنار مردم برای حل مشکلات حضور دارند و سعی می شود با برنامه ریزی مناسب پایان سال خوبی برای مردم هرمزگان رقم بخورد.

وی با اشاره به آغاز طرح نظارتی نوروز تصریح کرد: طرح نظارت بر بازار استان ویژه ایام پایانی سال از ابتدای بهمن ماه آغاز تا نیمه فرودین سال ۹۸ ادامه پیدا خواهد کرد .

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *