س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

فرماندار شهرستان قشم بر ضرورت افزایش اعتبارات در راستای ترمیم، تعریض و روکش آسفالت جاده‌های روستایی این شهرستان تاکید کرد.

از بازدید میدانی فرماندار تا دعوت از معاون راهداری استان و تشکیل جلسه/ قشم اعتبارات بیشتری برای بهبود وضعیت راه‌ها نیاز دارد

فرماندار شهرستان قشم بر ضرورت افزایش اعتبارات در راستای ترمیم، تعریض و روکش آسفالت جاده‌های روستایی این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی فرمانداری قشم  ، دکترعلیرضا نصری در دیدار معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان و رئیس اداره نگهداری راه‌های استان، اظهارداشت: ظرفیت‌های بسیار مهم و منحصر بفرد در حوزه گردشگری قشم، ضرورت داشتن راه‌های ایمن و استاندارد در شهرستان را دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به آشنایی و سابقه مدیریت راهداری قشم معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و بروز حوادث منجر به فوت تعدادی از قشموندان، خواستار رایزنی بیشتر برای تامین اعتبار حداکثری اصلاح، بهبود و توسعه راه‌های شهرستان شد.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، یکی از مهم‌ترین زیر ساخت‌های تثبیت جمعیت روستایی، دسترسی آسان به مراکز درمانی، حمل و نقل و توسعه مشاغل و گردشگری محلی با توجه به ظرفیت‌ها و منابع، تامین و توسعه راه‌ها می‌باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: پیگیری‌های استانی و کشوری و همچنین جلب مشارکت بیشتر خیرین به این حوزه ، نقش مهمی در فرآیند مدیریتی ارتقا رفاه و امنیت مردم این شهرستان و انبوه مسافرانی خواهد داشت که به شهرستانسفر می‌کنند.
دکتر نصری در این دیدار که رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان قشم هم حضور داشت، تاکید کرد: تامین اعتبار ویژه آسفالت و توسعه و بهسازی براساس طرح‌های در دست انجام در قشم محاسبه شود.

وی همچنین با یادآوری لزوم نگهداری راه ها و تابلو های راهداری، ادامه داد: حفظ و نگهداری راه ها و تابلو های نصب شده باید به یک فرهنگ تبدیل شود و به عنوان وظیفه عمومی مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است: معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان هم در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت و پیگیری های فرماندار قشم بر اهمیت ارتقای راه‌های شهرستان قشم با هدف روان سازی ترافیک، کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی در ترددها تاکید کرد.
دکترمیرداد میردادی اظهارداشت: خیران راهسازی در قشم سابقه درخشانی در ایجاد زیرساخت‌های راه‌های روستایی دارند و انتظار می‌رود در کنار افزایش اعتبارات استانی و کشوری، شاهد ارتقای مشارکت افراد خیر و دهیاری ها در این حوزه باشیم.

وی همچنین گفت: اعتبار استانی امسال برای بهبود وضعیت راه‌های شهرستان قشم ۶۰ میلیارد ریال بود که با انجام رایزنی‌ها اعتبارات سال آینده را افزایش خواهیم داد.

 

 

بابک پارسا ///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس