پ. بهمن ۹ام, ۱۳۹۹

فرهنگ و هنر پرنفوذترین و ماندگارترین ابزار هستند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ، عنوان کرد: فرهنگ به مثابه اسکلت و ساختار یک جامعه است و هر آنچه در رفتار، گفتار و کردار ما در زندگی جاری می شود، بر پایه فرهنگ استوار است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان به کار فرهنگی نیازمندیم، افزود: باید تمامی ابزارهای فرهنگی و هنری را به کار بگیریم تا فرهنگ متناسب با این شرایط در جامعه تبیین و نهادینه شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: فرهنگ و هنر پرنفوذترین و ماندگارترین ابزار هستند و قدرت اهالی فرهنگ و هنرمندان می تواند در موفقیت ما در جنگ اقتصادی کارساز و موثر باشد.

همتی با بیان اینکه استان هرمزگان از ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: تنوع فرهنگی و هنری این استان در عرصه های مختلف از جمله پوشش مردم، تعزیه، موسیقی، نمایش و دیگر زمینه های فرهنگی و هنری بسیار زیاد و مثال زدنی است و این توانمندی مهمی برای این استان محسوب می شود.

وی وجود ظرفیت های گردشگری را یکی از مزیت های اصلی هرمزگان دانست و بیان داشت: هنرمندان هرمزگان باید با بهره گیری از ابزار هنر، این ظرفیت ها را معرفی و تبلیغ کنند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: نیاز است در این راستا جشنواره فیلم و عکس مخصوص تولیدات مرتبط با ظرفیت های هرمزگان برگزار و آثار آن در سطح ملی منعکس شود.

همتی با قدردانی از تلاش های علیرضا درویش نژاد مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، اظهار داشت: آقای کمالی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از نیروهای بسیار خوب این استان است و می تواند هماهنگی و فضای مطلوبی را برای اهالی فرهنگ و هنر استان ایجاد کند و توان این مسئولیت مهم را دارد.

در پایان این مراسم از تلاش های علیرضا درویش نژاد مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان قدردانی و رضا کمالی زرکانی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان معرفی شد.

 

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس