چ. بهمن ۱ام, ۱۳۹۹

فیصل دانش : از ظرفیت مردم در جهت زیباسازی و پاکسازی ساحل استفاده شود

از ظرفیت مردم در جهت زیباسازی و پاکسازی ساحل استفاده شود/ هیچ شهری در دنیا بدون خواست ، همراهی و مشارکت شهروندانش تمیز نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : فیصل دانش ،رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: باید از ظرفیت مردم و جوانان علاقه‌مند به محیط زیست در جهت زیباسازی و پاکسازی محیط زیست از جمله سواحل استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، ” فیصل دانش” در هشتاد و نهمین جلسه  رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار ارائه گزارش عملکرد و برنامه های آتی شهرداری بندرعباس در حوزه خدمات شهری در خصوص ساماندهی ساحل بندرعباس اعم از پاکسازی ساحل و جمع آوری قلیان فروشان در ساحل، نحوه جمع آوری زباله ها و همچنین سگهای بلاصاحب در سطح شهر تشکیل شد، با تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه خدمات شهری خاطر نشان کرد: علیرغم اینکه حوزه خدمات شهری پر تلاش است ، اما مشکلات خدمات شهری نیز وجود دارد و احساس میشود.!!

موضوع اینجاست که همه منتظر هستند شهرداری اقدامی کند ، برخی دستگاهها یا مدام انتقاد دارند و یا بیهوده سکوت می کنند و اعتراضی  ندارند ، و متاسفانه در این میان، دیواری کوتاه‌تر از دیوار شورای شهر نیز وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: هیچ شهری در دنیا بدون خواست ،همراهی و مشارکت مردم تمیز نمی‌شود و هیچ شهرداری نمی‌تواند به‌تنهایی شهر را تبدیل به شهری ایده آل نماید.

دانش با بیان اینکه هر چند بیکاری عامل اصلی روی‌آوردن افراد به شغل های کاذب همچون ،عرضه قلیان شده است و لی نباید مشکلات قلیان‌فروشان نادیده گرفته شود، وی عنوان کرد: یکی از ایرادهایی که وجود دارد این است که برخی اوقات بدنبال حذف صورت مسئله هستیم،  قبول کنیم، برخی مشکلات ، مشکلات  فرهنگی است که در جامعه وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس درادامه با اشاره به اینکه سگ‌های بلاصاحب نه تنها کم نشده بلکه زیاد هم شده اند،  اما تلاش معاونت خدمات شهری برای ساماندهی خوب بوده است، وی اضافه کرد: در حال حاضر روی سایت‌های نگهداری زوم شده، درصورتی‌که در دنیا سگ‌های بلاصاحب در یکجا نگهداری نمی‌شوند، بلکه عقیم‌سازی و بعد رهاسازی می‌شوند، سگی که عقیم شده و واکسینه شده دیگر نه بیماری دارد و نه تعدادش اضافه می‌شود.

 

دانش، فرهنگ‌سازی و دعوت از جوانان حامی محیط زیست برای پاکسازی سواحل را اقدامی مناسب  عنوان ‌کرد و گفت: باید از ظرفیت مردم و جوانان علاقه‌مند به محیط زیست در جهت زیباسازی و پاکسازی محیط زیست استفاده کرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس