ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

در قطر، سر پرسپولیس را بُریدند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: پرسپولیس در دومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ (سه‌شنبه – به وقت ایران) در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به مصاف السد رفت که این دیدار با برتری یک بر صفر السد به پایان رسید.

السد در این بازی با ترکیب؛ سعد الشیب، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، پدرو میگوئل، حامد اسماعیل ( ۵۷بوعلام خوخی)، سالم الهاجری، وو یونگ (۷۷ علی اسدالله)، گابی، اکرم عفیف،حسن الهیدوس و بغداد بونجاح راهی میدان شده است. ترکیب پرسپولیس را نیز علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن (۲+۹۰ – سروش رفیعی)، مهدی ترابی (سیدمحمد حسینی – ۴+۹۰)، علی علیپور و ماریو بودیمیر (۸۳ – سیامک نعمتی) تشکیل دادند.

نیمه اول

دقیقه ۹: ترابی با یک حرکت عالی توپ را از بین پای مدافع السد رد کرد و با یک شوت محکم از داخل محوطه جریمه حریف می‌رفت دروازه الشیب را باز کند، اما توپ پس از برخورد به دست مدافع السد برگشت داده شد. در ادامه بشار و بودیمیر هم می‌توانستند ضربات برگشتی را به گل تبدیل کنند که در نهایت فقط یک کرنر نصیب نماینده کشورمان شد.

دقیقه ۱۳:عفیف با یک شوت خطرناک دروازه پرسپولیس را تهدید کرد، اما ضربه او از فاصله نزدیک از کنار تیرک عمودی دروازه‌ این تیم راهی اوت شد.

دقیقه ۱۵:احمد نوراللهی روی اوت دستی در محوطه شش‌قدم السد صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی شد، اما ضربه او را الشیب به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۸: حرکت در عمق علیپور روی پاس خوب نادری و ضربه عالی او از درون محوطه جریمه السد توسط الشیب راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۳:اکرم عفیف با فرار از سمت راست خط دفاع پرسپولیس و دریبل سیدجلال توپ را روی دروازه سرخپوشان ارسال کرد که بیرانوند با خروج به موقع موفق به مهار آن شد.

دقیقه ۳۵: همکاری خیلی خوب بونجاح و عفیف در میان مدافعان پرسپولیس در نهایت با ضربه سر مهاجم الجزایری همراه شد که بیرانوند این توپ را مال خود کرد.

دقیقه ۳۷: داور اولین کارت زرد را به شجاع خلیل‌زاده نشان داد.

دقیقه ۴۱:علیپور این بار روی اوت دستی السدی‌ها توپ را از جلوی مدافع این تیم قاپید و به سرعت خودش را به محوطه جریمه السد رساند، اما ضربه نهایی را با بی‌دقتی به اوت زد.

دقیقه ۴۵: بونجاح روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد، اما کمک داور با بالا بردن پرچم خود اعلام آفساید کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۹:شوت سنگین بازیکن تیم السد را بیرانوند در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۰:کار ترکیبی بازیکنان السد در محوطه جریمه به بغداد بونجاح رسید که ضربه محکم این بازیکن را بیرانوند با یک دست دور کرد.

دقیقه ۵۳: حرکت در عمق علیپور و پاس عرضی او به بودیمیر، این بازیکن را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد، اما مهاجم کروات با وجود چرخش خیلی خوبی که داشت ضربه‌اش از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵:نوراللهی می‌توانست روی ضربه ایستگاهی بشار دروازه السد را باز کند که ضربه او از داخل شش‌قدم به بالای دروازه السد به اوت رفت.

دقیقه ۵۷: توپ‌ربایی عالی نوراللهی و ارسال تند و تیز او از جناح راست با ضربه سر بی‌دقت علیپور راهی اوت شد.

دقیقه ۵۸: حرکت در عرض بونجاح و ضربه عالی او از پشت محوطه جریمه پرسپولیس با عکس‌العمل خوب بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۲: داور این بار به مهدی شیری اخطار داد.

دقیقه ۶۶: پاسخ خوب بودیمیر برای علیپور و حرکت در عمق وی با ضربه نه چندان با دقت او همراه شد تا پرسپولیس از این فرصت گلزنی خود هم بهره‌ای نبرد.

دقیقه ۶۷: الهیدوس قدر پاس خوب بونجاح را ندانست و ضربه‌اش که از داخل محوطه جریمه پرسپولیس زده شد، از روی دروازه این تیم به اوت رفت.

دقیقه ۷۲: ضربه محکم ترابی بسیار خطرناک از روی دروازه السد راهی اوت شد.

دقیقه ۷۸:بشار روی ضد حمله خطرناک می‌توانست دروازه السد را باز کند اما تکل به موقع مدافع این تیم پرسپولیس را فقط صاحب کرنر کرد.

دقیقه ۸۷: علیپور در میانه میدان و پشت مدافعان السد صاحب توپ شد اما تعلل بیش از اندازه وی در رسیدن به دروازه الشیب باعث شد مدافع حریف از راه رسیده و توپ او را بزند.

دقیقه ۸۹: داور به عفیف اکرم کارت زرد داد.

در آخرین دقیقه این بازی و در دقیقه ۳+۹۰ ضربه سر بونجاح به گل تبدیل شد تا شاگردان برانکو تن به شکست دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *