س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

قیمت نفت بالاترین رقم ۲۰۱۹ را ثبت کرد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس: با توجه به اینکه کاهش تولید اوپک و تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران احتمالا کسری اندکی در عرضه نفت در جهان در سه ماهه نخست ایجاد می کند، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

البته تقویت نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی که به زودی رشد تقاضا برای سوخت را کاهش خواهد داد، مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۰ سنت افزایش ۶۷٫۳۳ دلار فروخته شد. روز گذشته نفت برنت به ۶۸٫۱۴ بالاترین قیمت ۲۰۱۹ رسیده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۱۰ سنت افزایش ۵۸٫۷۱ دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته به ۵۸٫۷۶ دلار بالاترین رقم سال ۲۰۱۹ رسیده بود.

قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون حدود یک چهارم افزایش یافته است.

اوله هانسن، رئیس راهبرد کالاهای اساسی ساکسو بانک دانمارک گفت: «قیمت نفت همچنان به علت ادامه کاهش تولید اوپک و هم پیمانانش و کاهش تولید ونزوئلا، افزایش می یابد.»

اوپک و هم پیمانانش از ابتدای امسال میزان تولید خود را ۱٫۲ میلیون بشکه در روز با هدف متوازن سازی بازار و تقویت قیمت ها کاهش دادند.

بانک سرمایه گذاری جفریز اعلام کرد: «اگر اوپک توافق کاهش تولید را تمدید کند… ما انتظار داریم که ذخایر نفت حداقل تا سه ماهه سوم همچنان کاهش یابد.»

بانک گلدمن ساکز اعلام کرد: «عوامل کنونی بنیادین بازار بازارهای فیزیکی را بیشتر با کمبود مواجه خواهد کرد.» و قیمت فروش لحظه ای نفت برنت را به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه خواهد رساند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *