ی. بهمن ۵ام, ۱۳۹۹

کلیات طرح اقدام متقابل علیه آمریکا تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی نوبت عصر سه شنبه مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا گفت: هفته گذشته نمایندگان مجلس همایش باشکوهی را با پوشیدن لباس سپاه پاسداران از خود نشان دادند که روزهای اول انقلاب را یادآور شدند لذا این طرح با همان اساس و در راستای اقدام متقابل برای اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یک نهاد پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی است به عنوان تروریست است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا هرازگاهی که ملت ما در راستای استقلال حرکت می‌کرد به این دلیل که به دنبال سلطه است تلاش کرد تا به عناوین مختلف ما را از استقلال دور کند. ملت ایران دخالت آمریکا را در کودتای۲۸ مرداد فراموش نکرده است و اینکه در آن شرایط نفت را ملی کردیم اما آمریکا با دخالت‌های خود سعی کرد از نفت منافعی را کسب کند.

وی تصریح کرد: امروز مبارزه اصلی ما با آمریکا، مبارزه با سلطه است. اگر آمریکا این اقدام را انجام دهد ما هم مطابق با پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی ، اقدام متقابل انجام می‌دهیم. اقدام آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است و چون این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل،سپاه پاسداران را که مطابق اصل یکصد و پنج قانون اساسی، یکی از ارکان دفاعی کشور است به گونه‌ای که این سازمان مهم مدافع انقلاب است، تروریست معرفی کردند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به موجب این قانون ما هم نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا را که در واقع عامل نظام سلطه هستند و سازمان‌های تحت اختیار این فرماندهی را تروریست اعلام می‌کنیم و هرگونه کمک با این نیروها را همکاری با تروریست معرفی خواهیم کرد.

عباسعلی پوربافرانی نیز به عنوان دیگر موافق طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا گفت: به موجب قانون اساسی سپاه پاسداران برای پاسداری از انقلاب تشکیل شد، بر اساس اعلام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران، هیچ تأثیری در توانمندی و توان دفاعی کشور نخواهد گذاشت بلکه جایگاه سپاه تقویت شد. از طرفی روزهای اول سال با توجه به نگاه دقیق و عالمانه مقام معظم رهبری مبنی بر صدور بیانیه گام دوم انقلاب با این حرکت رقم خورد و جایگاه سپاه در عرصه‌های مختلف به ویژه سازندگی، دفاعی و خدمت به مردم تقویت شد.

نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این یک اقدام مقابله‌ای برای مبارزه با سلطه و بیگانه در دفاع از امنیت ملی و امنیت کشور است. اقدام دفاعی مقابله‌ای برای دفاع و امنیت کشور و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، آمریکا خودش یک نیروی تروریستی، آدمکش و کودک کش است و از رژیم‌های مانند خود حمایت می کند و این موضوع بر هیچ کس پنهان نیست و این اقدام در برابر آمریکا و جنایت‌هایش حتماً کمترین اقدام است اما این اقدام می‌تواند اقدام عملیاتی باشد.

احمد امیرآبادی فراهانی در موافقت با طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، ضمن تشکر از نمایندگانی که به این طرح رأی بالایی دادند، گفت: مخالفین با این طرح، مخالفتی با اصل موضوع ندارند و درخواست دارند مباحث دیگری به آن اضافه شود بر همین اساس می‌توانند در بررسی جزئیات طرح پیشنهادات خودشان را اعلام کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مخالفان می‌گویند چرا ارتش آمریکا را به عنوان یک نیروی تروریستی معرفی نکردید، در پاسخ به این اظهارنظر باید بگوییم آن چیزی که در طرح آمده است این است که نیروهای سندکام و فرماندهان آنها، ستاد کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم تنها شعار دهیم و آنچه می‌گوییم عملیاتی می‌کنیم، این نیروها کاملا در منطقه در دسترس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند، پیام این طرح این است که ما با آمریکا شوخی نداریم و این شروعی است که آغازگر آن آمریکا بوده است و بداند پایان این کار دست ما خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور احمق آمریکا از رئیس جمهورهای گذشته بپرسد که در دوران قبل در باتلاق افغانستان و عراق گیر کرده بودند و به نظام جمهوری اسلامی برای بیرون آمدن از این باتلاق التماس می‌کردند. در این طرح آمریکا تروریست اعلام شده و همکاری با آن هم ، همکاری با تروریست است و ما اجازه دادیم اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه انجام شود، دولت را مکلف کردیم در چارچوب مصوبات رأی شورای امنیت ملی عمل کند.

امیرآبادی بیان کرد: همچنین از وزارت اطلاعات و واحدهای دیگر عملیاتی درخواست کردیم اسامی فرماندهان ستاد فرماندهی و سازمان‌های پشتیبانی آنان را مشخص کنند و به قوه قضائیه برای تحت تعقیب قرار دادن معرفی کنند. همچنین طرح‌هایی برای تحریم شرکت‌های آمریکایی در منطقه و کشورهای اسلامی و کشورهای همپیمان ما در حال بررسی است و اقدامات اینچنینی را شروع کرده‌ایم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس