چ. آذر ۱۲ام, ۱۳۹۹

لزوم تسریع در جابجایی میدان میوه وتره بار بندرعباس

رئیس اتاق اصناف تاکید کرد:

لزوم تسریع در جابجایی میدان میوه وتره بار بندرعباس

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان بابیان اینکه شایسته نیست در شهر بندرعباس به عنوان پایتخت تجاری کشور همچنان در گاراژی متعلق به نیم قرن قبل، معاملات میوه و تره بار صورت گیرد که موازین بهداشتی هم در آن رعایت نمی شود؛ تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، این بازار وضعیت مناسبی ندارد ونیاز است که غرفه داران سریعتر به میدان جدید میوه وتره بار منتقل شوند.

?به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز هرمزگان و به نقل از دریا عبدالمجید جلالی اظهارداشت: با توجه به اینکه رانندگان و صاحبان میوه وتره بار از شهرهای مختلف کشور وارد بندرعباس و میدان فعلی می شوند، بدلیل شرایط موجود وعدم غربالگری، شرایط بهداشتی رعایت نمی شود و افراد مختلف در معرض بیماری کرونا و… هستند.

?جلالی گفت: نگرانیم که این بازار و میدان میوه وتره بار به سرنوشت بازار ماهی فروشان دچار شود؛ در حالی‌که در بازار ماهی فروشان بومی ها حضور داشتند ودر میدان میوه وتره بار افراد از شهرهای مختلف کشور وارد می شوند.

?رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان چشم انداز میدان جدید میوه وتره بار بندرعباس را خوب و امیدبخش خواند و گفت: از طریق این میدان میوه وتره بار که کاملا مجهز و با تمامی امکانات احداث شده است، می توان به عنوان بارانداز میوه وتره بار جهت صادرات این اقلام وصیفی جات به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز استفاده کرد.

?جلالی تصریح کرد: متاسفانه بدلیل وجود انحصار و عدم شرایط رقابت در میدان کوچک فعلی میوه وتره بار، تفاوت قیمت بالایی را هم نسبت به سایر شهرها وحتی در میدان نسبت به خارج از میدان وجود دارد و شبانه و بدون درجه‌بندی میوه و تره بار تخلیه و بفروش می رسد که نیاز است میدان جدید بدون فوت وقت به بهره برداری برسد و با راه اندازی میدان جدید و ایجاد فضای رقابتی، میوه و تره‌بار با قیمت مناسب به مصرف کننده نهایی یعنی مردم می رسد.

?وی البته خواستار تامین و توجه به دغدغه های غرفه‌داران میدان فعلی جهت انتقال به میدان جدید شد و گفت: آنها خواستار احداث لایه دوم آسفالت در میدان جدید جهت جلوگیری از تخریب آسفالت با حضور کامیون ها و… در آن و احداث پل هوایی جهت عبور ایمن شاغلان در این بازار، احقاق حق وحقوق غرفه داران میدان فعلی جهت انتقال به بازار فعلی و… شد.

?رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان گفت: میدان میوه‌وتره بار برخی شهرهای استان بزرگتر، زیباتر و دارای غرفه‌های بیشتر هستند؛ اما در میدان فعلی میوه وتره بار بندرعباس بیش از۳۰ غرفه وجود دارد و امکان رقابت وجود ندارد. در میدان جدید غرفه داران می توانند میوه وصیفی جات و… را از باغ مستقیما خریداری و در میدان با قیمت ارزان‌تر توزیع کنند و با قیمت مناسب تری در اختیار مصرف کننده و شهروندان قرار گیرد.

?به گفته جلالی با توجه به وسعت شهر بندرعباس می توان در شرق وغرب شهر و… ، میادینی را احداث کرد تا عرضه میوه و تره بار صورت گیرد. در گام نخست هم ضرورت دارد که میدان جدید افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

?وی تاکید کرد: انحصار موجود در میدان فعلی باعث شده است که تعدادی محدود سرنوشت قیمت میوه وتره بار شهر را در دست بگیرند که با راه اندازی میدان جدید، عرصه برای رقابت و کاهش قیمت ها فراهم می شود.

?رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان گفت: در حال حاضر حتی بازار دومی در جلوی میدان میوه و تره بار را خودروها و دست فروشان ایجاد کرده اند که امنیت در خیابان از بین رفته است و موازین و پروتکل های بهداشتی هم در آنجا رعایت نمی شود.

?وی هشدار داد که در جنگ ودعوای این جابجایی فقط شهروندان می سوزند وبایستی این جابجایی زودتر انجام شده و انتظار می رود سریعتر غرفه داران به میدان جدید منتقل شوند و بهره برداری از آن آغاز شود.

?به گفته جلالی در میدان میوه وتره بار جدید امکانات مناسب از جمله جایگاه سوخت، رستوران، خوابگاه، سیستم اینترنتی و… می باشد و نیازهای غرفه داران و…. در این میدان تامین می شود.

بابک پارسا///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس