پ. اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۰

لزوم توسعه مراکز فرهنگی هنری کانون در حاشیه شهر بندرعباس

سرپرست فرمانداری بندرعباس: توسعه مراکز فرهنگی هنری کانون در حاشیه شهر بندرعباس را از طریق کتابخانه های سیار شهری و روستایی فرصت مغتنمی برای خدمت رسانی به کودکان ونوجوانان دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عزیز الله کناری پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با اشاره به اهمیت دوران کودکی اظهار داشت: مربیان کانون با انجام فعالیت‌های متنوع به دنبال کشف استعدادها و پرورش خلاقیت‌های کودکان ونوجوانان هستند و قطعا آن‌چه کودکان و نوجوانان در این دوران فرابگیرند در زندگی آینده‌ آن‌ها تاثیرات مهم و اساسی خواهد داشت.

وی، توسعه مراکز فرهنگی هنری کانون در حاشیه شهر بندرعباس را از طریق کتابخانه‌های سیار شهری و روستایی فرصت مغتنمی برای خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان دانست و افزود: می‌توان با ایجاد شرایط بهتر به کودکان و نوجوانان مناطق محروم کمک‌های شایانی انجام دهیم.

سرپرست فرمانداری بندرعباس، کانون را نهادی موفق و تاثیرگذار در حوزه‌ فرهنگی دانست و حمایت همه جانبه خود را جهت همکاری و توسعه هر چه بیشتر کانون در شهرستان بندرعباس اعلام کرد.

کناری، همچنین از کانون به‌عنوان متولی فرهنگی خواست در زمینه صرفه‌جویی آب، و شناساندن مزایای دریا به کودکان به عنوان رونق تولید و محیط زیست آموزش‌های لازم را بدهند.

وی همچنین پیشنهاد داد اعضای کانون از اسکله‌ها، تصفیه آب و بازدید داشته باشند تا با مشاغل مربوط به «دریا مسیر پیشرفت» بیشتر آشنا شوند.

در ادامه این دیدار، ناهید سلیمانی احمدی مدیرکل کانون هرمزگان در این دیدار به تشریح فعالیت‌های متنوع مراکز فرهنگی هنری کانون پروش  پرداخت و گفت: استان هرمزگان با ۱۵ مرکز فرهنگی هنری ثابت و ۲ کتابخانه پستی به فعالیت فرهنگی خود در سطح استان که از مجموع ۸ مرکز در شهرستان بندرعباس ادامه می‌دهد که با توجه به تعداد روستاها و حاشیه شهر، این تعداد مراکز جوابگوی پاسخ مخاطبان کانون نیست.

 وی در این دیدار در خصوص توسعه و تامین اعتبارات لازم جهت راه‌اندازی کتابخانه سیار شهری و روستایی در شهر بندرعباس گفت و گو کرد.

سلیمانی احمدی ضمن قدردانی و همراهی و دغدغه فرهنگی فرماندار بندرعباس گفت: توسعه‌ همه جانبه کشور نیازمند اهمیت دادن به فعالیت‌های کودک و نوجوان سرمایه‌های آینده است.

در این دیدار، همچنین اختصاص بودجه برای توسعه طرح‌های فرهنگی، ‌گسترش فضاهای آموزشی، هم‌چنین فراهم ساختن زمینه تعامل افزون‌تر میان کانون پرورش فکری و دستگاه‌های شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *