ش. بهمن ۴ام, ۱۳۹۹

لزوم توسعه ورزش همگانی برای افزایش سلامت و شادابی در جامعه

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست شورای عالی ورزش استان هرمزگان با اشاره به توانمندی ها و استعدادهای بسیار هرمزگان در حوزه ورزش، عنوان کرد: استان هرمزگان می تواند میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشد و نیاز است برای این کار برنامه‌ای هدفمند تدوین و طبق آن اقدام شود.

وی ادامه داد: بخش گسترده ای از جامعه به ورزش علاقه دارد و ورزش عامل مهمی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

استاندار هرمزگان افزود: اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان به عنوان متولی حوزه ورزش استان باید با همکاری و همفکری هیئت‌های ورزشی راهکارهای قابل اجرا در حوزه ورزش را عملیاتی کند.

همتی بر لزوم مشارکت بنگاه‌های اقتصادی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه ورزش تاکید کرد و بیان داشت: باید توانمندی‌های شهرداری ها در راستای حمایت از هیئت های ورزشی و همچنین توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در شهرها، ظرفیت دهیاری‌ها در راستای کمک به ورزش جوانان در روستاها و همچنین توانمندی بنگاه های اقتصادی در هرمزگان را در زمینه کمک به ورزش حرفه‌ای به کار بگیریم.

وی گفت: در این راستا آمادگی داریم تا بخشنامه ها و دستورات لازم را صادر کنیم تا همکاری و مشارکت لازم در حوزه ورزش در استان هرمزگان انجام شود.

استاندار هرمزگان توسعه ورزش همگانی را در راستای افزایش سلامت و شادابی در جامعه بسیار تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: کم تحرکی یکی از معضلات مهمی است که جامعه با آن مواجه است و با توسعه ورزش همگانی می توان از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد.

همتی خواستار توجه بیشتر به ورزش در مدارس و ادارات شد و اظهار داشت: استعدادهای ورزشی بسیاری در هرمزگان وجود دارد که باید برای شکوفایی آن ها به ورزش در مدارس توجه بسیاری داشته باشیم تا بتوانیم قهرمانان بزرگ ورزشی را در هرمزگان پرورش دهیم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس