چ. اردیبهشت ۱ام, ۱۴۰۰

لزوم مداخله فوری اورژانس اجتماعی در پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری های دانش آموزان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد:
لزوم مداخله فوری اورژانس اجتماعی در پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری های دانش آموزان/ تشکیل تیم های عملیات ویژه در شهرستان های بندرعباس، میناب و قشم

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به گزارش آموزش و پرورش مبنی بر وجود زمینه های بروز ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در برخی دانش آموزان ، تشکیل تیم های ویژه عملیاتی و مداخله فوری اورژانس اجتماعی را به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس خواستار شد.

دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان در سال ۱۳۹۷ به ریاست حجت‌الاسلام‌ والمسلمین اکبری رئیس‌کل دادگستری استان و با حضور مسئولین، مدیران کل و نمایندگان ۲۲ سازمان و نهاد عضو برگزار شد.

در جریان برگزاری این نشست ، رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان با اشاره به گزارش فرماندهی انتظامی مبنی بر رشد ۳۳ درصدی کشفیات و شناسایی و پلمب ۴۷ کارگاه و محل دپوی مشروبات الکلی از ابتدای سال جاری تاکنون، بر لزوم بررسی ابعاد مختلف این معضل اجتماعی و مقابله و پیشگیری از سوء مصرف مشروبات الکلی به عنوان یک رفتار پرخطر و آسیب جدی اجتماعی تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه با اشاره به گزارش تأسف بار آموزش و پرورش مبنی بر وجود زمینه های بروز ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در برخی دانش آموزان ، مداخله فوری اورژانس اجتماعی را از طریق تشکیل سه تیم عملیات ویژه در شهرستان های بندرعباس، میناب و قشم به منظور غربالگری سلامت روان ، واکاوی علل و عوامل محیطی و خانوادگی آسیب زا، نظارت بر فضای مجازی، ارتقاء مهارت های اجتماعی و توسعه خدمات مشاوره ای خواستار شد.

وی همچنین بر ضرورت اتخاذ تمهیدات مؤثر اجرایی و ارائه گزارش اقدامات انجام شده از سوی اداره کل بهزیستی استان هرمزگان با محورریت اورژانس اجتماعی به دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان طی یک هفته تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام این مطلب که توجه به پیشگیری‌ رشد مدار؛ اقدامی هوشمندانه برای مقابله با آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: با اجرای اصول و مبانی پیشگیری رشد مدار بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت و با گسترش این نوع آموزه‌ها در مدارس و سایر نهادهای اجتماعی، فرآیند جامعه‌پذیری فرد به نتایج مطلوبتری منتج خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه ، ضمن بیان این مطلب که استان هرمزگان از موقعیت و ظرفیت های ویژه ای در حوزه گردشگری برخوردار می باشد ، بر ضرورت تدوین طرح جامع گردشگری استان هرمزگان با توجه به مؤلفه های پیشگیرانه به منظور جلوگیری از بروز و ظهور جرائم، تخلفات و آسیب های اجتماعی در این حوزه تأکید کرد.

وی با اشاره به این که پیشگیری از وقوع جرم امری فراقوه ای است که مشارکت فعال و مستمر تمامی دستگاه‌های متولی را می‌طلبد یادآور شد: برنامه‌های پیشگیرانه درون سازمانی و برون سازمانی راهکاری مؤثر در جهت کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی است و دستگاه قضایی آمادگی دارد به منظور تحقق اهداف راهبردی و مصوبات این شورا با تمامی سازمان‌ها و نهاد‌های عضو، همکاری و تعامل سازنده داشته باشد.

گفتنی است: در ادامه این نشست، هر یک از حاضرین گزارش عملکرد و نقطه نظرات خود را در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های مصوب ، مطرح نمودند و همچنین علیرضا احمدی منش معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان نیز ضمن تشریح اقدامات انجام شده ، در این رابطه توضیحاتی را ارائه کرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *