ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

لیورپول ۴- بارسا صفر؛ رودست بزرگ به مرگ

1 دقیقه خوانده شده

LIVERPOOL, ENGLAND - MAY 07: Divock Origi (27) scores his team's first goal during the UEFA Champions League Semi Final second leg match between Liverpool and Barcelona at Anfield on May 07, 2019 in Liverpool, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان یورگن کلوپ که در دیدار رفت با سه گل مغلوب بارسا شده بودند، در دیدار امشب با ۴ گل به پیروزی رسیدند و توانستند برای دومین سال پیاپی، به فینال چمپیونزلیگ برسند.

بازی با برتری لیورپول آغاز شد و این تیم بعد از دقایقی بر جریان بازی مسلط شده و به گل اول هم رسید. پاس به عقب اشتباه یوردی آلبا نصیب بازیکنان لیورپول شد ضربه هندرسون توسط تراشتگن دفع شد و روی ریباند، اوریگی دروازه خالی بارسلونا را باز کرد.

بعد از دریافت گل، بارسلونا به دروازه لیورپول حمله ور شد و در دقیقه ۱۴ می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه لیونل مسی با مهار تماشایی آلیسون همراه شد.

۲ دقیقه بعد آلبا فرصتی بسیار خوب برای باز کردن دروازه لیورپول داشت اما فداکاری و پاس وی به لیونل مسی باعث از دست رفتن این موقعیت شد.

در دقیقه ۲۳ و روی ریباند موقعیت لیورپول، رابرتسون با یک ضربه محکم دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن به زیبایی دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه جریان بازی کمی آرام شد و دو تیم موقعیت هایی نصفه و نیمه روی دروازه یکدیگر خلق می کردند که نتیجه ای نداشت. در لحظات پایانی نیمه نخست ضربه زمینی لیونل مسی با اختلاف کمی از کنار دروازه آلیسون به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری ۰-۱ لیورپول به اتمام برسد.

لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی می توانست توسط فن دایک به گل برسد اما ضربه پشت پای او از درون محوطه با عکس العمل تماشایی تراشتگن همراه شد.

در دقیقه ۵۰ سوارز در موقعیتی تک به تک تا آستانه باز کردن دروازه لیورپول نیز پیش رفت اما آلیسون درازکش ضربه او را دفع کرد.

اما در دقیقه ۵۴ لیورپول به گل رسید. ارسال زمینی الکساندر آرنولد با ضربه دقیق و تمام کننده واینالدوم در محوطه همراه شد و در نهایت تراشتگن مغلوب شد تا گل دوم لیورپول به ثمر برسد.

اما این پایان کار نبود و ۲ دقیقه بعد لیورپول به گل سوم هم رسید. ارسال شقیری با ضربه سر دقیق واینالدوم همراه شد تا او تعویض طلایی کلوپ لقب گرفته و گل سوم را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۶ مسی با یک کنترل دیدنی در گوشه محوطه لیورپول صاحب موقعیت شد اما ضربه او از زاویه ای تقریبا بسته توسط آلیسون مهار شد.

اما در ادامه لیورپول بر بازی مسلط شد و در دقیقه ۷۸ به گل چهارم رسید. حرکت هوشمندانه آرنولد و ارسال زمینی او از روی نقطه کرنر با ضربه تماشایی اوریگی از درون محوطه همراه شد تا در غفلت پیکه و تراشتگن، لیورپول به گل چهارم هم دست یابد.

در ادامه تلاش لیورپول بر کنترل جریان بازی بود و بازیکنان این تیم سعی بر حفظ توپ و پاسکاری های متوالی داشتند.

در اوقات تلف شده سادیو مانه می توانست گل پنجم لیورپول را به ثمر برساند اما تعلل او باعث شد در نهایت آفساید اعلام شود تا در نهایت مرسی سایدی ها با برتری ۰-۴ و در دیداری فراموس نشدنی راهی دور بعدی شوند.

دقیقه ۴۹: یک فرصت خوب برای مانه اما سرخی روبرتو ب حضور به موقع، توپ را به بیرون زددقیقه ۴۶: لیورپول نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد؛ واینالدوم به جای رابرتسونپایان نیمه اول: لیورپول ۱-۰ بارسلونادقیقه ۴۵+۴: آلیسوووووووون! … ستاره لیورپول در نیمه اول این بار در موقعیت تک به تک، مانع گلزنی آلبا می شوددقیقه ۴۵+۲: مسسسسسسی!….. چیزی نمانده بود که ستاره بارسا در آخرین ثانیه های این نیمه کار را به تساوی بکشد اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفتدقیقه ۴۰: حرکت شیطنت آمیز لوئیس سوارز، باعث آسیب دیدگی رابرتسون می شود ولی او نیز شرایط ادامه بازی را پیدا می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *