پ. فروردین ۳ام, ۱۴۰۲

مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ طبق اعلام آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان “یکتا میرشکار” سومین دانش‌آموز آسیب‌دیده آتش‌سوزی دبستانی در شهر زاهدان جان باخت. همچنین دبستان غیردولتی اسوه حسنه پلمب شد و دانش‌آموزان در هر مدرسه‌ای که خانواده‌ها تمایل داشتند ثبت‌نام خواهند شد و با دستور دادستان مدیر مدرسه نیز بازداشت شده است.

علی مرادی مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: متاسفانه ساعت ۴ صبح امروز سومین دانش‌آموز آسیب دیده در حادثه آتش سوزی دبستان “اسوه حسنه” زاهدان جان باخت.

مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد

وی افزود: یکتا میرشکار، مونا خسروپرست، صبا عربی سه دانش‌آموز جان باخته در این حادثه هستند و حال مریم نوکندی دانش‌آموز آسیب دیده این حادثه هم چندان رضایت بخش نیست.

مرادی عنوان کرد: دبستان غیردولتی اسوه حسنه پلمب شد و دانش‌آموزان در هر مدرسه‌ای که خانواده‌ها تمایل داشتند ثبت‌نام خواهند شد با دستور دادستان مدیر مدرسه نیز بازداشت شده است.

طبق گفته‌های او علت آتش‌سوزی، استفاده از چراغ نفتی برای گرم کردن یکی از کلاس‌های درس بود. با وجود آنکه استفاده از این چراغ‌ها و بخاری‌های چکه‌ای ممنوع است اما مدرسه از آن استفاده می‌کرد و بر اثر آتش‌سوزی چراغ نفتی و سرایت آتش به کلاس درس ۴ دانش‌آموز دچار سوختگی شدند. این مدرسه در شهر زاهدان قرار داد و به دلیل اینکه بخشی از شهر گاز ندارد این مدرسه نیز گاز نداشت و از چراغ نفتی برای گرم کردن بچه‌ها استفاده می‌کردند.

 

عذرخواهی آموزش‌وپرورش زاهدان از خانواده‌های دانش‌آموزان سانحه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان سیستان‌و‌بلوچستان اعلام کرد همکاران مدرسه براساس بررسی‌های اولیه کوتاهی کرده‌اند و از خانواده‌های دانش‌آموزان حادثه دیده عذرخواهی کرد.

علیرضا نخعی، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان سیستان‌و‌بلوچستان با ابراز تالم شدید از درگذشت دانش‌آموزان در حادثه آتش‌سوزی مدرسه ابتدایی در زاهدان گفت: «در بررسی‌های اولیه از سانحه کوتاهی بعضی همکاران ما مشخص شد که لازم است مراتب تاسف و عذرخواهی خویش را از خانواده‌های محترم دانش‌آموزان اعلام کنیم.»

روز گذشته یک واحد آموزشی در زاهدان دچار آتش‌سوزی شد و در پی آن چهار کودک مصدوم شدند که تاکنون سه نفر از آنها فوت شده است.

در همین رابطه حجت الاسلام و المسلمین دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان نیز گفت: «در حال حاضر معاون و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر هستند، با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی محرز شده است و در این رابطه دستور بازداشت آن‌ها صادر گردید.»

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *